Beton jako umění


Beton je sice známý především jako základem pro stavby, jeho skvělé vlastnosti a odolnost z něj ale dělají také materiál tvůrčí. Může mít hladký i hrubý povrch a tvar toho, do čeho jej nalijete. Je možné z něj tvořit dekorace také pomocí různých věcí, které se jím zalijí. Nechte promluvit svou fantazii. Že vás nic nenapadá? Inspirujte se níže.podzimní dekorace
Ještě předtím, než ale začnete se samotnou tvorbou, seznamte se s několika základními typy, které vám práci v mnohém usnadní. Hladkého povrchu docílíte smícháním cementu pouze s vodou, hrubého přidáním k uvedeným surovinám ještě písku. Pokud tvoříme pomocí forem, je dobré je vymazat trochou oleje, aby se daly snáze sundat a v případě potřeby použít znovu. Vysychání nových výrobků bude probíhat po dobu 2-3 dní, probíhat ale nesmí na přímém slunci – došlo by totiž k popraskání betonu. https://homebydleni.cz/dum/navstevy-domu/domov-odlity-v-betonu/ stará místnost z betonu
Nyní už k samotným výrobkům:

  • Skvěle vypadá hadr namočený v betonu, který se nechá volně uschnout přehozený přes kbelík. Tato dekorace skvěle poslouží jako květináč.
  • Staré gumáky vylité betonem poslouží jako originální zahradní dekorace. Pokud do nich vložíme vnitřní nádobu, můžeme je opět použít jako květináč.
  • Silikonové formy na bábovku poslouží jako skvělá forma k vylití betonem. Po vyklopení se do středu dá vložit sukulent, který rozzáří vaši zahradu.
  • Květináče klasických tvarů získáte vylitím této formy. Po uschnutí je navíc můžete barevně vyzdobit.
  • Ozdobně vypadají betonové polokoule ve skalce či zahrádce.

Zalíbil se vám nápad dekorací z tohoto odolného materiálu? Bojíte se, že nejste dostatečně kreativní či zdatní ve výrobě? Nevadí, stačí vědět, na koho se obrátit. Umělecké betonářství Aspoň Tohle pro vás vyrobí mnoho originálních výrobků: betonové mísy, svítidla, vázy, trpaslíky a mnoho dalších dekorací. Společnost sice na trhu působí jen krátce – od roku 2018, ale svou originalitou a neotřelostí se její výrobky stávají stále oblíbenější. Není divu, vypadají opravdu skvěle.