Bude mít mimi doma všechno?

Příbuzní a známí se často ptají: „Máte už pro něj všechno?“ V miminkovských časopisech a knížkách a na internetu nás zásobují stále dalšími a dalšími informacemi, co ještě koupit. Miminka samozřejmě musíme vybavit základní výbavičkou. Týká se to hlavně oblečení pro miminka. Oblečků je potřeba pro mrňouse opravdu dost! Každý den toho prostě dokáží hodně „spotřebovat“. Ale pozor! Nemá cenu nakupovat příliš mnoho věcí v nejmenších velikostech. Mohlo by se stát, že některé kousky naše miminka ani nestihnou vyzkoušet. Prostě roste jako z vody!

miminko

Také jsou věci, které miminka zase tak nutně nepotřebují (takové, co potřebují prodat hlavně obchodníci, a to někdy dost draho). Je pak na zvážení rodičů, zda do nich hodlají investovat. Pár rad, jak se v tom orientovat máme.

Potřebuje čisté pohodlné oblečky
Potřebujeme především „běžné domácí oblečení“. Patří sem hlavně dupačky, bodýčka, trička, pyžamka. Uděláme dostatečnou zásobu, ale pozor na příliš malé velikosti, těch tolik potřeba nebude. Oblečení na ven pořizujeme samozřejmě s přihlédnutím k aktuálnímu ročnímu období. K oblečení přidáme i pár osušek a klasických bavlněných plen. Ty se hodí, i když budeme na přebalování používat papírové „jednorázovky“. Výborně sají vlhkost a s miminkem je stále potřeba „osušovat a utírat“.

Potřebuje pleny a miminkovskou kosmetiku
Plen pro miminko není nikdy dost. Ta nejmenší jich potřebují asi 8 za den. Co se týká kosmetiky, budeme potřebovat hlavně vlhčené ubrousky, kvalitní přípravek do koupele, dětský pudr, krém nebo olejíček. Citlivá pokožka nejmenších miminek se musí po koupání ošetřovat jen kvalitními, bezpečnými produkty, které jsou určeny novorozencům. Také nezapomeneme na vhodnou vaničku! Přidáme pár kojeneckých lahviček a dudlíků.

dětské oblečky

Potřebuje vybavení na spaní a cestování
Měli bychom mít připravenou kvalitní a bezpečnou postýlku (s kvalitní matrací), kočárek a autosedačku! Při nákupu tohoto vybavení opět myslíme na to, že děťátko rychle roste.

Bez čeho se dá klidně „přežít“

  • drahých přebalovacích pultů (stačí přebalovací podložka)
  • zvláštního odpadkového koše na pleny
  • drahých oblečků „na jedno použití (vyfocení)“
  • kreativních kousků, které dítě vnímá stejně až později (kolotoče nad postýlku a podobné)
  • velkého množství „plyšáků“ (pro nejmenší jsou vhodnější hračky omyvatelné, bez chloupků)