Domácí vs. profesionální bělení zubů

.

Pokud nemáte zářivě bílé perly od přírody, moderní stomatologie problém dokáže vyřešit během jedné návštěvy. Ovšem ani bělení zubů liberec nemusí být úplně bez rizika a právě jenom stomatolog až po důkladném vyšetření dokáže stanovit oprávněnost daného zákroku. V první řadě je potřeba se zaměřit na případné kazy, netěsné výplně, obnažené krčky a další problémy, které mohou později způsobovat problémy a komplikace, proto vždy zvažte i další možnosti, díky kterým se dá z vašeho chrupu odstranit přebytečný plak.
 laserové bělení zubů
V ordinaci pomáhají žíraviny
Proč dává stále více lidí přednost ordinacím? Odpověď vás určitě napadne, jedná se totiž o velmi rychlý chirurgický zákrok, díky kterému vidíte výsledky okamžitě. Tento zákrok je však více nákladný a případný pacient by s touto skutečností měl předem počítat. Při tomto zákroku se používají speciální gely s obsahem peroxidu vodíku či peroxihydrátu močoviny. Při zákroku je peroxid vodíku až v koncentraci 38 % a peroxid močoviny dokonce 40 %, přičemž z obecného hlediska látky s obsahem peroxidu vodíku nad 20 % už jsou označovány jako žíraviny.
 dentální nit, kartáček a pasta
Další problém nastává, pokud nedopatřením unikne peroxid vodíku na měkkou tkáň, dochází tak k jejímu poškození. Poškozené místo pak zesvětlá a je citlivé na dotek. Pokud by gel na měkkou tkáň působil delší dobu, může způsobit bolestivá místa, která připomínají afty nebo vředy.
 
Doma i ve spánku
I když se jedná o domácí proceduru, i ta by měla být pod dohledem vašeho lékaře. Jedná se o volně prodejné přípravky, kdy v balení najdete plastové nosiče a speciální gel. Gel můžete používat i bez speciálních plastových nosičů, ale samotný proces je podstatně delší a mnohem méně komfortní. Pokud zvolíte přípravek, který má nízkou koncentraci peroxihydrátu močoviny (max. 16 %), můžete ho použít i ve spánku. Pokud je však peroxid vodíku obsažen ve výrobku ve větší koncentraci, jeho použití se doporučuje pouze ve dne.

Domácí vs. profesionální bělení zubů
4.5 (90%)2
.