Funkční oblečení podle poslední módy

Příběh Helly Hansen
Již v roce 1877 začal norský kapitán Helly Hansen Juell společně se svojí ženou Maren Margarethe vyrábět nepromokavé plátno z hrubého plátna namočeného ve lněném oleji. To pak manželé použili na bundy, kalhoty a plachty pro rybáře a námořníky. Na trhu se svojí novinkou uspěli, protože v průběhu prvních pěti let prodali přibližně 10.000 kusů oblečení. O jejich úspěchu hovoří i to, že v roce 1878 získali diplom na prestižní výstavě Paris Expo. A vzhledem k velké poptávce, začali své praktické výrobky vyvážet i do zahraničí.
příprava rybáře

Vývoj pokračuje

Ale tím vše nekončí. Ve 20. století, společnost Helly Hansen, ve velké míře přispěla v oblasti vývoje produktů na principu vrstvení, který dnes známe jako třívrstvý systém V roce 1949 zde použili tenký list průhledného PVC plastu, který všili do nepromokavých kabátů. I tato novinka se brzy ujala a s výrobou 30.000 kabátů měsíčně, to byl neskutečný úspěch.
Předchůdce dnešního fleecu, byl společností Helly Hansen, vyvinut již roce 1961. Tato nová izolační vrstva byla velmi teplá, lehká a rychleschnoucí. Zkrátka ideální materiál pro výrobu  praktického oblečení.
stanování v horách
Také tuto novinku velmi brzy přijali nadšení uživatelé, protože oblečení z nového materiálu nabídlo mimořádnou ochranu proti chladu, vlhku i sněhu.
V roce 1980, byla zahájena výroba technologie Helly Tech, a to s použitím jak v hydrofilní tak mikroporézní technologii, což znamenalo, že oděv byl nepromokavý a zároveň prodyšný. Vývoj prodyšné a nepromokavé bundy měl hluboký vliv na sportovní průmysl. Zákazníci si rychle oblíbili funkční oblečení, ve kterém zůstali v suchu a teple, a to i v extrémních podmínkách, oblečení, které odvádělo vlhkost od těla při sportu, nebo tvrdé fyzické práci. Materiály s těmito vlastnosti jsou neustále zdokonalovány a zlepšovány a jejich nejnovější generace jsou ve výrobcích Helly Hansen stále používány.
Jak již bylo řečeno, historie značky Helly Hansen sahá do daleké minulost. Jejich výrobky s oblibou používá již několik generací námořníků, lyžařů, sportovců a dobrodruhů, kteří tráví hodně času v přírodě, a proto vyžadující silnou ochranu i v těch nejhorších podmínkách.

Módní kolekce Škoda Auto

Společnost Škoda Auto ve spolupráci se značkou Helly Hansen připravila módní kolekci Škoda Monte Carlo.
Vybírejte originální výrobky Helly Hansen a oblečte se podle do módní kolekce kvalitního sportovního a funkčního oblečení.
Vedle pánského či dámského trička s límečkem si můžete vybrat též novinku v nabídce v podobě šedého trika pro pány s potiskem legendární Škody 130 RS. V případě studenějšího počasí přijde vhod i exkluzivní sportovní funkční mikina s logem Monte Carlo v provedení pro muže, ale i v provedení pro ženy. Na hrudi je výšivka Monte Carlo, na pravém rukávu pak aplikace s číslem 49, na levém rukávu decentní branding ŠKODA a vpředu dvě menší kapsy na zip.
 lyžař s batohem
Na výlety či za sportem se hodí i multifunkční taška o objemu 30 litrů, kterou můžete využít i jako praktický batoh. V sortimentu nechybí ani praktická kšiltovka, sluchátka, hodinky pro dámy i pány nebo stylový plechový hrnek v retro designu.