Jak si udržet mladou pleť

Jednou z věcí, která má nepříznivý účinek na náš organismus, je CHEMIE. Bylo by určitě nejlepší ji z našich životů ZCELA VYŠKRTNOUT. To je ale určitě nemožné. Chemické látky najdeme snad všude a přestat používat vše, kde jsou obsažené, je určitě nesmysl. Chemie je například i v zubní pastě, mýdle i pleťových krémech. Máme jedinou šanci
rozpůlené avokádo

o   snažit se chemii prostě přebít něčím silnějším.
Pokud pozorujete, že se vaše pleť zhoršuje, odstraňte ze svého života cukr. Mnoho lidí asi v tuto chvíli znejistí, protože si život bez sladkostí nedovedou představit. Zkuste tedy vyměnit bílý cukr alespoň za tmavý. Anebo ještě lépe – oslaďte si život stévií. Neblahý vliv na pokožku má lepek. Přesto, že nemáte diagnostikovánu alergii na lepek, může být i ve vašem případě spouštěčem různých ekzémů, akné nebo zánětů.
§  Naordinujte čas od času svému tělu lepkové prázdniny a nahraďte klasické obiloviny například merlíkem.
kokosový olej

Tuky nejsou jen nepřátelé

Mnoho lidí je přesvědčeno, že co tuk, to rozhodně úhlavní nepřítel. Není divu. Dnes a denně slyšíme
§  o škodlivosti tuků
§  o tom, že máme vysokou hladinu cholesterolu (neboli tuku) v našem těle
§  o vlivu tuků na obezitu.
To jsou ale ty nezdravé tuky. Bez těch zdravých naše tělo prostě nebude fungovat nikdy tak, jak má. Jedním z největších přírodních zásobáren toho „hodného“ tuku je avokádo. Přesto, že na našem trhu je to jedno z těch dražších druhů ovoce, je tato investice rozhodně pro nás přínosem.
o   Odmění se nám tím, že bude udržovat vlhkost v naší pokožce, která bude na pohled i na dotek mladší.
Stejně prospěšný je i kokosový olej. Ten můžeme použít dvěma způsoby.
o   Jednu lžíci denně pošleme do našeho interiéru a druhou dávku dopřejeme exteriéru.
Velice důležitým vitamínem pro zdravou pleť je vitamín D. V létě nám ho dodá sluníčko a v zimě se raději spolehneme na vitamínové doplňky.