Jak správně vybrat novou televizi?

Ať už Váš televizor dosloužil nebo vybavujete nový dům či byt anebo si pouze chcete udělat radost novou televizí je důležité si správně vybrat. Nabídka je v dnešní době opravdu široká, a pokud nemáte trochu zkušeností může si někdy připadat jak Alenka v říši divů. Před nákupem televize je důležité si ujasnit, na co všechno budete televizi používat a jak často na ní koukáte. Díky tomu se při nákupu zaměříte na parametry, které Vaše televize musí obsahovat.  Díky vyspělé technologii se z televize stává multimediální centrum.  Při vstupu do prodejny nedejte na první dojem. Televize mají obraz nastaveny a upraveny pro nabízení barev. Televizní vysílání na tomto přístroji může vypadat úplně jinak.
sledování tv

Výběr podle parametrů

 
Díky velké rozmanitosti výběru si můžete vybírat z 3 typů obrazovek. Jedná se o širokoúhlé LCD televize dále LED televize s podsvícením a plasmové televize. Každá tato obrazovka má své pro i proti. Další důležité parametry pro výběr televize.
1)      Velikost televize
Při výběru televize je důležité vědět, jakou úhlopříčku televize si chcete pořídit. Tento údaj se většinou udává v palcích nebo cm. Pokud bude televize v menší místnost, nedoporučují se televize s velkou úhlopříčkou. Správnou úhlopříčku zjistíte, když si změříte obývák nebo pokoj kde televize bude

Velikost úhlopříčky Doporučená pozorovací vzdálenost
22“/ 55 cm 0,8 – 1,2 m
28“/ 71 cm 1,1 – 1,6 m
32“/ 81 cm 1,3 – 1,8 m
40“/ 101 cm 1,4 – 1,8 m
42“/ 106 cm 1,0 – 1,8 m
50“/ 127 cm 1,0 – 2,0 m
55“/ 139 cm 1,1 – 2,1 m

 obývací pokoj
 
2)      Příjem signálu
Další velmi důležitou věcí při výběru televize je, způsob jakým přijímáte televizní signál. Tento údaj je důležitý pro nákup TV tuneru tedy zařízení, který umožňuje zobrazit signál na obrazovce.
3)      Rozlišení televize
Tento údaj se udává v pixelech a dle něj si vybíráte rozlišení HD, FULL HD nebo Ultra HD. HD rozlišení je standartní rozlišení. Full HD se dá označit jako velmi kvalitní rozlišení a tedy Vás čeká skvělý obraz. Ultra HD tak to je už špička v rozlišení a je určena pro obrovské televize.
 
Jak chytrá by televize měla být?
 
Na trhu existují velmi chytré televize, které jsou takové zvětšeniny tabletu. Tyto televize jsou připojeny k internetu, ale mají také webový prohlížeč a můžete třeba do ní stahovat aplikace. Ale vyplatí se Vám taková televize a využijete její funkce naplno? Pokud jste opravdu milovníci filmů, aplikací a nových technologii je pro Vás televize jako stvořená. Pokud si nebudete při koupi vědět rady, určitě se nebojte zeptat a funkci si nechte na prodejně ukázat.