Jaká rizika má prodej strojů

Na první pohled se může, zdát, že prodej strojů exapro.cz se nijak neliší od jakéhokoliv jiného. Princip je koneckonců prakticky stejný – najdeme kupce, dohodneme se na ceně, směníme přístroj za peníze a je to, vše vyřízeno. A zjednodušeně to skutečně tak funguje. Jenže oproti jiným věcem má tento prodej několik zvláštností, a z nich vyplývajících rizik.sekačka na trávník
 
Tím prvním je fakt, že jejich stav nelze posoudit pouze podle vzhledu. Mohou vypadat jako nový, avšak systém uvnitř může být nenávratně poškozen. V ideálním případě by tedy bylo nejlepší nechat si přístroj předvést, aby bylo vidět, zda skutečně funguje.
 
To však v dnešní době, kdy se většina nákupů uskutečňuje přes internet, často není možné. Navíc je tu i fakt, že přes veškerou péči prodejce může dojít k poškození během přepravy. Za to je samozřejmě zodpovědná přepravní společnost, zvláště v případě, kdy prodejce udělal vše proto, aby výrobek došel v pořádku, tedy řádně daný předmět zabalil a krabici označil odpovídajícím způsobem. Toto se naštěstí nestává příliš často.
 
Dále je zde fakt, že pokud je zvolen způsob platby dobírkou, nemá prodávající prakticky do posledního okamžiku jistotu, zda mu zákazník danou cenu skutečně zaplatí, nebo balík na poslední chvíli odmítne. To pro něj samozřejmě znamená ztrátu, neboť musel zbytečně zaplatit za přepravu.trojce ozubených kolečekstyle=“width: : 640px; height: 480px;“ />
 
Nebezpečím, které si málokdo také uvědomuje, je možnost ztracení balíku během přepravy. Koneckonců jich zvláště v období Vánoc mají skutečně hodně, není tedy divu, že se některý občas zatoulá. To samozřejmě představuje problém pro obě strany, tedy jak pro prodávajícího, který nedostane své peníze, tak pro kupujícího, který nedostane své zboží, přičemž ani jeden z nich za tuto situaci nenese zodpovědnost.
 
Přesto se ve valné většině případů skutečně není třeba bát, a po důkladném prověření druhé strany je možné k obchodní dohodě přistoupit.