Kamenný versus internetový obchod

Jako snad u všeho zboží máte i tady dvě možnosti. Můžete nakoupit v kamenném obchodě nebo přes internet. Má to ovšem svá pro a proti a to mnohem větší, než u jiných produktů. U elektrických spotřebičů se vám může snadno stát, že se něco pokazí a budete potřebovat zboží reklamovat. Pokud ho koupíte v kamenném obchodě, tak vám buď pošlou opraváře, nebo jim zboží přivezete, či si pro něj přijedou sami, podle jeho rozměrů.
pračka a sušička
Koupíte-li ho ovšem na internetu, tak ho budete muset většinou poslat nějakým způsobem zpět, často na vlastní náklady a to se již značně zkomplikuje a prodraží. Zvláště, pokud jste si neponechali původní obal. A skladujte si doma obaly od televize, pračky, sušičky, ledničky a podobně. To abyste měli jednu extra místnost jen na kartony a polystyren. Může existovat ještě jedna zlatá střední cesta a to internetový obchod, který má po republice rozmístěné své výdejny, ve kterých si zboží vyzvedáváte a můžete ho tam poté také donést k případné reklamaci. To jsou například giganti jako Alza, Mall a podobně.
žehlička s podstavcem
Internetové obchody bývají často i podstatně levnější než ty kamenné nebo mívají častější speciální nabídky. Zase si u nich nemůžete zboží prohlédnout a vyzkoušet. Na to mnozí vyzrávají tak, že si určitý typ nebo typy výrobku vyhlédnou na internetu, fyzicky pak prohlédnou v kamenném obchodě a přes internet pak objednají ten typ, který je zaujal více. Při rozhovoru s prodejcem se můžete navíc dozvědět i některé užitečné informace nebo vám může dát nějaké typy. Na druhou stranu zkušených prodejců v obchodech ubývá a odbornou rady abyste pohledali.
Méně zruční jedinci by mohli mít ještě také problém s montáží, kterou vám je kamenný obchod schopen zajistit při dodání zboží. Internetový již nikoliv. Je třeba proto zvážit všechna pro a proti a rozhodnout se podle toho, co vám osobně více vyhovuje.