Kapsle Ašvaganda


Nejprve si povíme, co tato bylina umí. Je jednou z mála, která vás nejen nabudí, ale i uklidní a zbaví stresu. Její účinky jsou silnou motivací pro celou řadu vědeckých studií. Pomáhá jako silný antistresový přípravek, ale i při depresích a úzkostech.
Bylina roste v tropech a subtropech od západní Afriky až do Indie. Roste pouze na vyprahlých a často kamenitých místech. Najdete ji v polopoušti a křovinatých savanách. Můžete na ni narazit v Nepálu, Bangladéši, Pákistánu a na Srí Lance.
Protože ale nikdo nechce, abyste se za jejím kopáním kořene trmáceli lán světa, je tu pro vás Ašvaganda Energie života, která vám nabízí už hotové kapsle z mletého kořene.

oranžové vitamínové doplňky

Ašvaganda neboli Withania somnifera se dá lehce zaměnit s podobně účinkujícím ženšenem pravým. Ale ona působí nejen na tělo, ale i na duševní zdraví a relaxaci. Má výborný vliv na stres a spánek.
Podílí se na optimálním stavu duševní a kognitivní činnosti, napomáhá koncentraci a potlačuje únavu.
Podporuje energii, vitalitu a výdrž při svalových činnostech.
Udržuje normální činnost kardiovaskulárního systému a funkci reprodukčního systému. V ájuvérdské medicíně je využívána pro omlazení a zachování normální funkce dýchacího systému a normálního stavu pokožky.

Whitania somnifera je bohatě větvený a vytrvalý keř se žlutozelenými květy. Dorůstá do výšky od 0,5 – 2 m. Její plody jsou červené bobulovité a staří Asyřané ji přezdívali „harhumbašir“ nebo „červený korál“. Bobule zůstávají zcela ukryty. Větvičky mají husté šedé chlupy hvězdicovitého tvaru.
Z celé byliny se využívá kořen, který je ale malý. Měří pouze 3 – 10 mm.
Protože Ašvaganda obsahuje řadu alkaloidů, má převážně sedativní účinky. Ale protože obsahuje i withanolidy, naleznete tu léčivou sílu podobnou ginsenosidům v ženšenu.

Kapsle Ašvaganda nejsou vhodné pro děti do tří let, těhotné a kojící ženy. Doporučují se 2 kapsle denně. Nepřekračujte dávkování.
V balení naleznete 100 vegetariánských kapslí.