Když vám koberec nevoní


Když vejdete do špatně větraného bytu, kde například nikdo nebydlí již dobré dva měsíce, bude vás tu zřejmě provázet zápach zatuchliny. Může za to zpravidla vyšší vlhkost vzduchu a málo vzdušného kyslíku se postará i o rozvoj plísní. Jakmile tyto prostory vyčistíte, vydezinfikujete a důkladně vyvětráte, bude tu zas útulno a ani stopy po zápachu.

koberec v obýváku

Na základě této zkušenosti se pak můžete domnívat, že obývané prostory, pokud se tu dostatečně větrá, nemohou být zasaženy zápachem, maximálně z nějakého jasného důvodu, kdy například v odpad.ovém koši déle hnije nějaká potravina, anebo se vám zanese odpad. V zásadě jiný důvod k zápachu tu nebude a likvidace odpadků z koše a přivolání instalatéra tyto obtíže anuluje.

kočka na koberci

K překvapivému zjištění však můžete dojít v situaci, kdy si pozvete domů návštěvu a posadíte se spolu do obýváku na koberec. Dokud totiž koberce pouze vysáváte a jste od nich vzdáleni svým obličejem alespoň metr, a běžně si na ně nesedáte a sedíte pouze na sedací soupravě, může vám uniknout odér, který se šíří právě z kobercových tkanin. A to může být solidní trapas, který vaši návštěvu jasně informuje o tom, že tady se koberec nečistil dobrý rok, možná dva, a možná i pět let.

Zápach, který zavane z vašeho koberce, poskytne každému jasnou informaci, jak asi voní vaše bosá chodidla, a možná se zamyslíte nad tím, jak je možné, že vám toto uniklo? To je jednoduché, protože sáčkový vysavač zdaleka neodsaje veškerý váš pot, pokud tu chodíte naboso či v ponožkách, což bývá obvyklé, a pot se v koberci za přítomnosti bakterií rozkládá úplně stejně, jako na nemytých chodidlech nebo v použitých punčochách.

Buďte tedy pozorní a pozvěte si domů firmu s vysavačem na mokré čištění koberců včas, než si pozvete domů návštěvu, abyste se vyhnuli trapnému vysvětlování, proč váš koberec připomíná použité ponožky, ostatně, ono již nebude co vysvětlovat.

Posted in Web