Kontakt na pražskou ubytovnu můžete využít i v období Adventu

Pokud se chcete vydat do Prahy na prodloužený víkend, nebo zde strávit delší čas, mohli byste využít kontaktu na některou z moderních pražských ubytoven, které poskytují dostatek soukromí a zázemí pro jednotlivce i skupiny. Praha je překrásné město a jeho výjimečnost vyniká i v období blížících se vánočních svátků.
zasněžená ulička pod Pražským hradem

Období adventu v hlavním městě

Začátkem měsíce listopadu začínáme bilancovat a ohlížet se za uplynulým rokem. Zároveň se blíží očekávaná doba adventu, kterou se snažíme prožít v poklidu, v očekávání nejkrásnějších svátků v roce, co přichází až v samém závěru poslední prosincové dekády. Adventní období se v některých domácnostech mění na předvánoční maratón shánění dárků, zajišťování nákupů potravin a surovin pro výrobu svátečního pohoštění, a nemusí tomu tak být vždy. Mohli bychom část tohoto období prožít výjimečným způsobem.
Staroměstské náměstí – největší „nával“ turistů očekávejte na „Staromáku“, kde je také největší rozsah prodejních stánků, doplněný o ukázky lidových řemesel. Nechybí tu tradiční občerstvení, doprovodný program plný různých atrakcí, hudební produkce a také vánoční strom, který se rozsvěcí vždy na počátku adventního období. Nejkrásnější pohled na Staroměstské náměstí s Orlojem a radnicí je vždy po západu slunce, s prvními rozsvícenými pouličními lampami.
Ovocný trh – pod Stavovským divadlem bývá instalováno za příznivého počasí kluziště a odtud to není daleko do ulice Na Příkopě, která vás zavede na spodní konec Václavského náměstí. Tam můžete nasát rovněž neopakovatelnou atmosféru předvánočního období v centru města.
Náměstí Míru – z „Václaváku“ se vyplatí popojet metrem jednu nebo dvě stanice na Náměstí Míru, kde je vždy působivá večerní atmosféra pro předvánoční setkání našich blízkých. Na tomto místě a rovněž na nedalekém Tylově náměstí můžete ochutnat údajně nejvyhlášenější svařené víno v celé Praze.
dívka fotografující Vyšehrad v zimě
Hradčany – na závěr svátečního dne, zvláště pokud jej vyšperkuje alespoň trochu sněhových vloček, můžeme opět popojet metrem, tentokrát na stanici Hradčanskou, projít skrze Mariánské hradby k Pražskému hradu a odtud pokračovat Nerudovou ulicí k Malostranskému náměstí a ke Karlovu mostu. Osvětlená Praha má v té době tak podmanivé kouzlo, jaké tu stěží prožijete v jiném období roku.