Kvalitní materiál zajistí dokonalý výsledek

Vybavení každé čalounické dílny je velice rozmanité. Laik by mnohdy ani netušil, co vše je zapotřebí pro tuto zajímavou, ale i někdy docela dost fyzicky náročnou práci.

  • Pro kvalitní výsledek je logicky také zapotřebí používat pouze prvotřídní čalounický materiál.
  • Díky tomu můžete nejen nábytek opravit, ale také významným způsobem prodloužit jeho životnost.

interiér

Mezi výrobky, které spadají do této kategorie, si mohou vybrat nejen profesionální čalounické dílny, ale i kutilové, kteří si s běžnými opravami poradí sami a zdatně.

  • Výběr je bohatý i pro krejčovské a obuvnické dílny.

Jedním z materiálů je například nepostradatelný gumotextilní popruh. Je vhodný tam, kde je zapotřebí velká roztažnost. Gumotextilní popruh se využívá u čalounění méně zatěžovaných míst, kterými jsou například opěradla. Roztažnost tohoto materiálu je celých sto procent.

  • Pokud sice potřebujeme popruh, ale jakákoliv roztažnost by byla nežádoucí, pak je vhodné použít naprosto pevný popruh jutový režný.

Technické tkaniny jsou základem

Velkou část sortimentu zabírají technické tkaniny. Jejich využití je určeno podle složení jednotlivých materiálů a také podle fyzikálních a chemických vlastností. Rozhodující je i způsob jejich výroby.

divadlo

  • Využívají se především jako vnitřní součást čalounění, a proto mají spíše technický nežli estetický význam.

Většinou se jedná o velur, který je kombinovaný s PUR pěnou a lutrasile (netkaná textilie). Dále se využívá tvrdý filc (recyklovaný materiál pojený lepidlem) nebo stoprocentní Polypropylén. Své využití nachází i měkký filc (netkaná textilie zpevněná PP pytlovinou) anebo jutová tkanina. Tím však zdaleka výčet používaného materiálu nekončí.

  • Důležité jsou i různé drobnosti například v podobě ozdobných hřebíků, které mají hned dva úkoly.

    • Musejí zvládnout funkci estetickou i praktickou.