Manikúra, která vydrží

 Ne každé ženě může vyhovovat navštěvovat kosmetické salóny, kde jí budou upravovat nehty. Někoho může odrazovat cena, někoho jiného zas dojíždění a celková časová náročnost. Navíc ten moment, kdy si zlomíte gelový nehet, je
opravdu nepříjemný.
 
Takže pokud toužíte mít ruce jako ze žurnálu, ale na druhou stranu nechcete mít klasické gelové nehty, můžete vyzkoušet gel laky, které lze aplikovat i v domácím prostředí, protože celkově všechna práce s nimi je o dost jednodušší.

 Dalším příjemným bonusem je to, že se primárně hodí pro přírodní nehty, pro které je gel lak velmi šetrný.

Zkuste to sama doma

 Pokud nefandíte kosmetickým salónům, kde je možné si nechat udělat nehty gel lakem od profesionála (cena se obvykle pohybuje od 150 do 300 Kč), není nic jednoduššího než si udělat nehty sama, klidně v domácím prostředí.

 Na domácí aplikaci potřebujete:
·         Barevný gel lak
·         Zdobení pro nehty (samolepky, glitry…)
·         Pomerančové dřívko na nehtovou kůžičku
·         Pilníky
·         UV lampu (36W)
·         Prostředky pro úpravu nehtu před nanesením laku (gely pro lepší přilnavost, čističe, odstraňovače předchozího gel laku, dezinfekci…)
·         Vata

 Potom už Vás nečeká nic složitého:
1.       Upravíte přírodní nehet tak, aby byl připravený na gel lak (dezinfekce, tvar, opilujeme…)
2.       Nanesete gel pro lepší přilnavost
3.       Potom nanesete celkem 3 vrstvy laku – základní, barevnou a zdobící, všechny necháte na cca 2 minuty zapéct pod UV lampou (dle druhu a chování jednotlivého laku)
4.       Na závěr setřeme výpotek a nehty můžeme decentně upravit (např. zbrousit okraje pilníkem)

Výhody gel laku

 Gel lak má řadu výhod, kvůli kterým je lepší ho používat více než např. klasické gelové nehty. První velkou výhodou je snadná aplikace doma, která je navíc ještě rychlá. Pokud jste jedna z těch šikovnějších, obvykle nebudete potřebovat více jak 15, maximálně 30 minut. Jestliže vlastníte UV lampu, tak bude podstatnou výhodou i cena. Pokud jí nevlastníte a gel lakům jste propadla, určitě se vyplatí pořídit si vlastní, protože Vám se to časem vyjde určitě levněji než upravování nehtů v salónu. 

 Přesto, že lak vydrží neoprýskaný až 3 týdny, jeho odstranění není nic složitého ani těžkého. Použijete speciální odlakovač, který necháte 10 min působit a potom postupujete jako při odlakování běžného laku. Navíc dnes jsou gel laky již poměrně dost rozšířené, takže nebude žádný problém sehnat barvy, které by se Vám líbily nebo jsou zrovna v módě.