Metalhalogenidová výbojka má široké využití

Venkovní osvětlení se rozhodně postará o větší přehlednost daného prostoru během noci. Při kvalitním světle se snižuje nejen kriminalita, ale lidé se cítí mnohem bezpečněji v ulicích a na procházkách. Správná barva světla dokáže ještě mnohem více a to je neopakovatelná atmosféra a ta se samozřejmě může a dokonce i liší s ročním obdobím. V předvánočním čase se velkému množství osvětlení a efektů neubráníme a je zvláštní, jak taková atmosféra nás dokáže ovlivnit i po citové stránce.
lampa před domem
Pokud budou svítidla umístěna celoročně venku, tak se skutečně musí počítat s tím, že budou nucena odolávat různým povětrnostním podmínkám a tak musí být k tomu uzpůsobena, což v podstatě by měla vyřešit vysoká třída krytí. Samozřejmostí je odolnost vůči vodě a prachu. U veřejného osvětlení se budeme nejvíce setkávat s vysokotlakými výbojkami. Ty ovšem můžeme vidět i na jiných místech a to v různých provozních halách, sportovištích, ale i například v zahradnictví.
pouliční lampa
Co nám výbojka může nabídnout?
– Především kvalitní úsporné světlo. Sloučením par rtuti a štěpením produktů halogenidů vzniká halogenidová výbojka, která je nositelem luxusního světla.
– Má skvělou světelnou výtěžnost.
– Nalezneme u ní vysoký index podání barev.
Metalhalogenidová výbojka je v různých provedeních, tudíž nalezneme ji i v nabídce s paticí E40 nebo klasickou objímkou E27.
– Provedení může být jako trubkovité nebo tubusové pro sodíkové a rtuťové tlumivky. Ovšem vše podstatné se pak projeví ve světelném toku, podle ampérů. Přesto některé výbojky jsou určeny pouze pro jeden druh tlumivky, a tudíž je nutné se orientovat podle doporučení výrobců.
– S modrobílým světlem je výbojka naprosto ideální do zahradnictví, kdy podpoří růstovou fázi rostlin. Takové světlo podporuje silný, zdravý a stabilizační růst rostlin, poté odměnou bude bohatá úroda. Prakticky se hodí pro všechny rostliny, které nemají rády stín.