Na čem ušetřit

Pojištění na auto
Pojistku na auto musí platit každý, kdo nějaké vozidlo vlastní. Je to povinné pojištění, takže pokud by vás policie chytla a zjistila, že nemáte vozidlo pojištěné, tak byste mohli mít velkou pokutu či jiné potíže. Tyto potíže za to nestojí, a tak je dobré si najít alespoň základní pojištění, které se dá najít i levně. Neberte hned první nabídku, kterou vám někdo nabídne. Poptejte se u pojišťoven nebo využijte služeb srovnávače a vyberte si tu nabídku, která bude nejlevnější. Existují i společnosti, které tuto „práci“ udělají za vás, a dokonce za vás i domluví s pojišťovnou vaše pojištění. Takže se nemusíte o nic starat. Pouze podepíšete dokumenty (které si prvně pečlivě přečtěte a zkontrolujte, zda je vše v pořádku.
zisk úspor
Tyto dokumenty jim skrze email pošlete zpět. Pak už vám zbývá jen zaplatit pojištění. Náš tip: platit pojistné jednou za půl roku nebo za rok je levnější než každé tři měsíce.
Elektřina, plyn
Opět se vyplatí porovnat si nabídky na trhu. Existuje totiž mnoho společností, které ostatní společnosti berou jako konkurenci, a tak nabízí nižší ceny. Internet má dnes téměř každý a není nic jednoduššího než si vyhledat ceny u různých společností a srovnat si je. Potom můžete přejít k jiné společnosti a ušetřit tak peníze i za elektřinu či plyn.
zlatá pokladnička
Voda 
Na vodě ušetříte hlavně tak, že s ní nebudete plýtvat. Při mytí rukou si vodu po dobu mydlení stopujte. Dále se dá ušetřit voda i ve sprše. Vždy vypínejte vodu, pokud si zrovna na tělo nanášíte sprchový gel nebo si dáváte šampon na vlasy. Při čištění zubů pouštějte vodu pouze po dobu, kdy si potřebujete vypláchnout ústa. Také se dá uskromnit co se týče splachování. Využívejte vodu, kterou si oplachujete ruce či čistíte zuby. Můžete ji chytat do kýble a tím poté spláchnout po použití toalety.
Telefon
Pokud dennodenně nepotřebujete v telefonu navigaci, tak nepotřebujete data. V dnešní době je wifi zdarma téměř všude a osobně si myslím, že za pár let bude wifi zdarma téměř všude. Nepoužívejte tedy drahé tarify, kde vám nabízí vysoké množství dat, protože internet chytíte skoro všude.