Na dovolenou na zahradu

Pokud si myslíte, že vás posílám na zahradu před dům, nebo na zahradu u chaty, jste na omylu. Jen čirou náhodoujsem vytipoval 4 zahrady, a to okrasné, ne zeleninových, které byste mohli v rámci dovolené navštívit. Každá z nich má své kouzlo a každá z nich je hezká v něčem jiném. Společné mají jen květiny a některé ani ty ne. Nuže, pojďme se podívat.
růže na obloucích

Versailleské zahradyjsou ve Francii. Nechal je vybudovat už Ludvík XIV. Najdete zde trávníkový koberec, fontány, vodní nádrže a terasy s otevřenými partery. Také zde najdete dva zámky, Velký a Malý Trianon. Zde pobývali velcí státníci. Například Napoleon Bonaparte zde dokonce nechal postavit most vedoucí k Malému Trianonu. Pozor, vstup do zahrady je placený.

A nyní se proletíme za oceán, a přistaneme až v Kanadě. Zde můžete navštívit méně známé Butchartovy zahrady. Na rozdíl od ploché a rovinaté zahrady ve Francii, zde je to pravý opak. On je to totiž původně vytěžený důl, který nechala manželka pana Butcharta zavézt zeminou a tím vznikla tato zahrada, kde je skutečně na co se dívat. Nejen na kytky, ale také na ptáky, kterých zde je opravdu velké množství a svým zpěvem dodávají tomuto místu skvělou atmosféru.

malý most

Na závěr jsem si nechal domácí zahradu, a to v Praze. Asi se nebude moci rovnat své francouzské kolegyni, tím méně té kanadské, ale je naše a je hezká. Není také jednotná, tedy, jedna. Jde spíše o komplex zahrad v petřínských sadech.Zahrada Kinských a Seminářská zahrada za návštěvu jistě stojí a není třeba lítat za oceán, ani opouštět republiku. Ostatně, kdybyste to měli do Prahy daleko, tak zkuste Kroměříž. Zdejší Květná zahrada, zvaná také Libosad se vám jistě bude líbit. I zde je vstupné placené, ale věřím že ta necelá stokoruna za osobu není zase tak hodně.
Nuže, vybrali jste si? Tak nelze nic více než vám popřát nerušenou návštěvu.  
 

Na dovolenou na zahradu
4 (80%)1