Ofina – módní peklo nebo způsob jak oživit účes?

Ofina Vás omladí a výrazně změní Vaší image. Sedí ke každému tvaru obličeje, jen si musíte umět správně vybrat a potom Vás nový typ účesu nemůže nemile překvapit. Pokud vyberete vhodný tvar, je ofina schopna zakrýt i mnoho nedostatků.


Podle tvaru obličeje

 Tvar obličeje není těžké poznat, stáhněte si vlasy dozadu a potom si pořádně prohlídněte svůj obličej v zrcadle. Určitě některá z následujících charakteristik na Vás budu sedět.

Kulatý obličej
 Pokud je Váš obličej spíše stejně dlouhý jako široký, máte poměrně výrazné tváře a méně výraznou bradu, pravděpodobně máte tento typ obličeje.
 
Vaším cílem by mělo být optické prodloužení tváře, k čemuž je ideální delší vrstvená (prostříhaná) ofina, nejlépe spíše k jedné straně. Snažte se moc nezakrývat čelo, nemít příliš hustou ofinu – to vše podtrhuje nelichotivé rysy kulatého obličeje. V žádném případě není vhodná rovně střižená ofina až k obočí, protože obličej dělá opticky ještě kratším.

Oválný obličej
 Majitelé tohohle tvaru obličeje by měli být velmi šťastní, protože z hlediska ofin je považován za ideál, který si může dovolit prakticky cokoliv. Poznáte ho tak, že máte o něco delší obličej než širší, výraznější lícní kosti, jemnější bradu a ani příliš dlouhé, ani příliš krátké čelo. Lidí s tímto tvarem obličeje je však pomálu.

 Teoreticky byste neměli udělat chybu žádným typem ofiny, bohužel i zde je háček. Spousta lidí si myslí, že má oválný obličej, mnohdy to ale není pravda. Pokud na Vás pasuje i nějaký jiný znak jiného tvaru obličeje, radši zkuste vhodnou ofinu pro něj, abyste později nelitovali nějaké zbytečné chyby.

Trojúhelníkový obličej
 Pro tento obličej je charakteristické širší čelo. Obličej se postupně zužuje až do
špičatější brady.
 
Říká se, že pro tento typ by měla být ofina nebo aspoň patka samozřejmostí, protože dokáže skvěle zakrýt jeho nelichotivé části. Ideální by byla jemnější, vzdušná ofina, nejlépe ke straně. Vyvarujte se hustým ofinám a příliš symetrickým a geometrickým typům ofin.

Údržba ofiny

 Je důležité si předem uvědomit, že péče o ofinu je poměrně časově náročná a je dokonce potřeba k tomu mít určité vybavení –  minimálně žehličku (obzvlášť jestli nemáte úplně rovné vlasy) a kulatý kartáč. Pravidelná návštěva kadeřníka je samozřejmou nutností. Ofina se vždy bude mastit rychleji, takže si pravděpodobně budete muset aspoň ofinu mýt každý den. Občas se to dá obejít suchým šamponem, ale nejde to moc často. Celkově po umytí si musíte vlasy vyfoukat přes kulatý kartáč, použít tužidlo, eventuálně žehličku a lak na vlasy.