Osobní bankovní účet

Banky nám velmi usnadní spravování našich financí. Zařídí včasné zaplacení všech našich poplatků, stačí jen zadat trvalé příkazy. I veškeré jiné jednorázové poplatky si snadno sami uhradíme v internetovém bankovnictví bez nutných návštěv pobočky. Na účet nám také chodí naše výplata nebo sociální dávky.
 
BANKOVNÍ ÚČTY
Téměř každý má dnes u některé banky založený bankovní účet.
K němu většinou patří:
·         spořící účet
·         termínovaný vklad
Nezbytné je vždy si zjistit podmínky, za jakých Vám banka umožní tyto produkty využívat. Nutné je znát minimální vklad, výpovědní lhůtu, poplatky a především nás vždy zajímá připisování úroků.
Poplatkyu bankovních účtů nebývají malé, ale dnes se můžete poohlédnout po bance, která nabízí jejich vedení spolu s internetovým bankvnictvím, odchozími a příchozími platbami i výběry z bankomatů zcela zdarma a dokonce bez jakýchkoliv podmínek!
Nejznámější inovativní banky bez poplatků jsou v současné době:
·         Equa bank
·         Air Bank
·         Fio Banka
·         Zuno

Zvláštní poznámku si zaslouží klienty dosud hojně využívaná mBank, jenž patřila dosud k bance bez poplatků, ale od letošního srpna 2016 mění svoje podmínky a řadu služeb bude zpoplatňovat.

Jak je vidět, vše se neustále mění a banka, která Vás nyní potěší a bude Vaše finance spravovat zdarma, se může postupem času změnit a přestane Vám ve Vašich požadavcích vyhovovat. Naštěstí není dnes vůbec těžké banku změnit. Každá stojí o nové klienty a zařídí Vám sama převod celého účtu i s příchozími platbami a trvalými příkazy.

Odborníci na finance doporučují nechávat si na bankovním účtě jen o málo víc prostředků než kolik potřebujeme na platební transakce a uhrazení výdajů. Máme-li více financí, potom využívat produkty, které nabízejí výhodnější zhodnocování. Spořící účty a termínované vklady dnes bohužel stagnují a jejich úrokové sazby se neustále snižují.