Osvětlení domu či bytu nebylo nikdy více in!

Snad na každém rohu dnes vídáme spoustu osvětlených krámků, oken a dveří. V každém z nás to alespoň trochu navodí vánoční atmosféru, která se kvapem blíží. Zvolit správné osvětlení je úkol velmi složitý. Vše se odvíjí od strany, na kterou má náš byt či dům více oken, od atmosféry, kterou chceme vytvořit, od typu světla, který nám vadí nebo podle toho, jestli pracujeme dlouho do noci či nikoliv. Jaká světla tedy volit a proč bychom měli do lampy nebo jen malé žárovky zainvestovat a šetřit někde jinde? pro následující informace čtěte více!
osvětlení na stromech

Malá LED světla

Tato světla seženete ve všech různých provedeních. Ať už malá vánoční světélka, umělé LED svíčky nebo nalepovací pás LED světýlek nad kuchyňskou linku. Jejich výhodou je jednoznačně opravdu nízká spotřeba, dále pak dlouhá životnost a praktičnost. Jsou také mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Na druhou stranu působí vždy velmi chladným dojmem, svítí barvou do bíla, tudíž se nehodí moc do dětských pokojů, doporučujeme spíše pracovní místnosti.

Velké lampy do obývacího pokoje

Obývací pokoj bez stojací lampy není podle nás obývací pokoj. Dodává místnosti větší útulnost a pocit kompletnosti. Lamp je jako LED osvětlení hned několik druhů. Nejžádanější jsou lampy zahnuté do oblouku, které se zapínají pouze dotykem na stojan, a zároveň se jejich míra svítivosti dá dotyky regulovat. Takovou lampu seženete dnes ve většině obchodů se zaměřením na dekorace nebo na osvětlení. Nestárnoucí klasikou je i zelená lampa na stůl nebo lávové lampy, které se moc líbí hlavně malým dětem.
radost ze sněhu

Rada na závěr

Určitě se vyplatí do osvětlení investovat. Pokud si koupíte nekvalitní světlo, které nebude dostatečně svítit, budete muset zapínat další a další světla, abyste konečně měli pocit prosvětleného bytu bez tmy, což se samozřejmě nevyplatí. Žít v dlouhodobě špatně osvětlené domácnosti může zapříčinit i zrakové potíže.