Skrytá těžba nebo otravné reklamy?

Na internetu se dá vydělávat různě. Jedním způsobem jsou vyskakující okna s reklamou či reklamní bannery na webových stránkách. Jenže ono není potřeba, abyste se na tu reklamu proklikali. Majitel daného webu vydělává již tím, že danou reklamu na svých stránkách uveřejní. Ono to je sice z pohledu uživatele otravné, ale těchto časech je to docela běžné a lidi to už berou víceméně jako samozřejmost. Buďto si nainstalujete nějaký program, který tyto reklamy blokuje, což ovšem není žádoucí, nebo si prostě na to zvyknete, a zavíráte okno za oknem, dokud se nedostanete k tomu, kvůli čemu jste jisté webovky navštívili.
bitcoin mince
Představte si ale, že by tyto reklamní spoty zmizely. Vy už byste nemuseli ztrácet čas zavíráním vyskakujících oken a v klidu byste si prohlíželi internetové stránky bez překážek. Líbilo by se vám to? Jde to, a přesto byste nenarušili koloběh obdobného vydělávání přes internet. Novinkou, která by tuto funkčnost nahradila, by měla stejnou funkci, vydělávat, ale vás by to neobtěžovalo.

Těžba kryptoměny

Kryptoměna je digitální měna, která má určitou cenu na začátku a nějakou cenu na konci po vytěžení. Nejznámější digitální měnou jsou BitCoiny.
Už nyní existují programy, které díky upraveného skriptu povolí na daných webových stránkách těžit měnu. Uživatel to však nepozná. Není rušen a tím, že navštíví webovky, které tento skript povolují, je jeho počítač využíván v pozadí. Dokud je uživatel na oněch webových stránkách, dochází k těžbě kryptoměny.

Pokud se vám tato možnost nelíbí stejně jako u blokování reklam, můžete i tuto nenápadnou činnost zastavit. Avšak i přesto by vám na některých stránkách tento zákaz snížil použitelnost webovek.
domácí kancelář
Ano nebo Ne
Jasně, pořád to zavání jakýmsi zneužíváním pro zisk druhých, stejně jako je tomu u reklam. Na druhou stranu, proč nepomoct druhým k zisku, aniž by vás to nějak omezovalo, nebo ohrožovalo v každodenním brouzdání po internetu? Musíme si přeci pomáhat…
A pokud vás zaujalo těžení digitální měny, zjistěte si, o co vlastně jde a třeba se vám zalíbí tento neobvyklý způsob investování.

Posted in Web