Soutěže krásy

Určitě to znáte z dětských let. Většina z nás totiž sledovala krásné modelky v televizi a toužila se stát také tou nejkrásnější v republice a po Taťáně Kuchařové i na světě. Víte však, že ani toto není zadarmo? Že za vítězstvím stojí velké množství práce a aktivit? Pojďme se podívat na to, co spojuje všechny soutěže!


Přihláška

Většinou je potřeba se do soutěže přihlásit. Ať už se přihlásíte sama nebo Vás přihlásí někdo z Vašich blízkých, bude z pravidla potřebovat dodat pořadatelům nejen jméno a fotografii, ale také míry, váhu, výšku, koníčky, záliby, profesi a v některých případech samozřejmě stav, počet dětí, časové možnosti a další detaily. Může se stát, že se zúčastníte soutěže, která nebude tak známou, jako je Česká miss a nebude mít tolik partnerů, tedy zaplatíte i nějaké startovné v soutěži.

Casting

Pokud správně vyplníte přihlášku a zaplatíte startovné, pozve Vás pořadatel na casting. U větších soutěží, jako je například právě Česká miss se dostavíte přímo na casting, kde se odborné porotě ukážete. Většinou Vám dají prostor k tomu, abyste se v krátkosti představila, předvedla, jak se umíte pohybovat na mole a v některých soutěžích také ukážete, jak na mole předvádíte plavky. Odborná porota Vás pak buď posune do dalšího kola a nebo ne.

Přípravy na finálový večer

Většina těchto soutěží je završena finálovým večerem, při kterém postupující finalistky ukáží, co v nich je a mohou zužitkovat, co se v životě naučily, ale také to, co se naučily v soutěži. Po tom, co se dostanete do finálového výběru totiž absolvujete několik seminářů, školení, nácviků a soustředění. V některých soutěžích zcela zdarma, v jiných investujete do svého rozvoje samy. V každém případě se většinou učíte správně pečovat o Vaši pleť, o Vaše tělo i duši a nesmí chybět výuka chůze a nácvik finálových choreografií. Ty se někdy cvičí i několik dní, aby byly perfektní. Musíte nejen prezentovat sebe, ale také oděvy, které budete nosit.


Finálový večer

Při finále se můžete tedy definitivně ukázat. Co ve Vás je. Můžete oslnit nejen svojí krásnou postavou, pohotovou argumentací, ale také ladným pohybem po jevišti či v rámci volné disciplíny tancem či jinou aktivitou, kterou opravdu dobře umíte. Porotci vybírají většinou hlavní vítězku, ale můžete také získat sympatie diváků či internetových fanoušků. V každém případě si odnášíte nezapomenutelný zážitek z krásného večera nejen Vy, ale i hosté této krásné události.