Vzdělávací weby

I v tomto případě nepochybně platí přísloví: Kdo hledá, najde. Ovšem ne každého vůbec napadne, že by mohl i ve svém volném čase a zrovna přes internet zlepšovat své schopnosti, prohlubovat znalosti, nebo se učit úplně novým věcem.

Přitom internet je jako obrovská knihovna s nepřeberným počtem svazků bez jakéhokoli omezení. Jakékoli zaměření vás napadne, takové najdete. A dokonce je lepší, než knihovna! Proto, abyste se dozvěděli poznatky, po kterých prahnete, nemusíte číst tisíce stránek, protože to udělal už někdo před vámi a ten někdo vám chce ulehčit práci a servíruje vám dané téma zpracované do takové formy, které rozumíte, přímo pod nos!

Jen co se lehce zmíníte Googlu o tom, že byste se rádi něco nového dozvěděli, nabídne vám tisíce webů, které se vzděláváním zabývají. Od jednotlivých přednášek, článků, přes webináře až po celé kurzy a dokonce i univerzity! Nabídka je skutečně široká, jen se pro něco rozhodnout a vybrat si!   

Pokud nechcete nic souvisle studovat a jen si občas rádi poslechnete zajímavou myšlenku, úvahu, nebo co kdo objevil nového v nejrůznějších oborech, i pro takové potřeby najdete skvělé stránky se spoustou přednášek od kvalifikovaných mistrů v oboru, nebo jen od lidí s příběhem, kteří něco zažili a něco dokázali.

A abyste se nemuseli prohrabovat abecedním seznamem, nebo podobnými nepříjemnostmi, některé weby vám nabízí i možnost vyhledávání přednášek pomocí jejich délky, tématu, typu (zábavné, inspirující, …), takže pokud máte pět minut času, který byste rádi zproduktivnili, můžete je strávit touto cestou.

V České republice zatím nejsou až takové možnosti, ale v zahraničí si lze bez problémů (avšak samozřejmě, že ne zadarmo) udělat i univerzitní titul online z pohodlí domova. Věřím, že tato možnost se brzy rozšíří a zpopularizuje i v naší zemi a investoři si uvědomí, že v oblasti vzdělání je podnikání budoucnosti.

Posted in Web