Zinek na kožní problémy

Zinková mast je hotový zázrak a poradí si se spoustou kožních defektů a problémů. K dostání je v kterékoliv lékárně, ovšem dá se namíchat i doma z dostupných ingrediencí. Masti, které jsou použitelné na více obtíží, se hodí mít ve své lékárničce vždycky. A přesně takovou je zinková mast. Poradí si s obtížnými vyrážkami, potničkami, velmi rychle a skvěle pomůže vyléčit nepříjemný opar a navíc umí skvěle bojovat s projevy akné. Používat ji mohou bezpečně i děti. Vhodná léčba kožních obtíží pro celou rodinu.
lžička v krému

Zázračný zinek a jak ho používat

Zinek je lehce tavitelný a měkký kov, jeho účinky na zdraví jsou známy již dlouho. Pro naše tělo je důležitý, běžně ho získáváme z potravy. Masti se vyrábějí se zinku v podobě bílého prášku. Již samotný prášek je velmi dobrý pomocník v péči o pleť, zejména v boji proti akné si umí velmi dobře poradit. Prášek stačí smíchat s vodou, vytvořit tak pastu, se kterou si můžete udělat peeling nebo ji používat jako pleťovou masku. Pleť se krásně vyčistí, akné zmizí a navíc při pravidelném používání se už ani vracet nebude. Používáním zinku totiž zabráníte opětovnému navracení akné. Pokud máte mastnější pleť, práškem si přepudrujte pleť před nalíčením. Přebytečný maz na tváři ihned zmizí, pleť se nebude tak potit a ani lesknout.
pleť s akné
V létě to jistě velmi oceníte. Opravdu to pomáhá, více než obyčejný pudr z drogerie. Zinkový prášek zakoupíte v lékárně. Prášek můžete ale také přímíchat do krému nebo vazelíny a vznikne vám domácí zinková mast. Hlavní je, aby krém byl bez jakékoliv parfemace a přísad. Nejlepší je použít vazelínu, ta je čistá a také promastí. Zinkovou mast koupíte i v lékárně, bývají i s nejrůznějšími vitamíny a dá se vybrat mezi více druhy. Všechny vám ale pomohou stejně. Vyléčí podráždění kůže, vyrážky nebo opruzeniny způsobené například pocením. Klasický a známý tekutý pudr, který je známý jako krém na neštovice, je vyroben také ze zinku. Je to opravdu osvědčený pomocník.