Chorvatsko – váš ideální cíl

Rádi byste se konečně vypravili k moři, ale bojíte se složitého cestování? Máte strach z létání anebo vás odrazuje jeho vysoká cena? Hledáte dobře dostupné místo, kde se snadno domluvíte a budete se tam příjemně cítit? Pak je právě Chorvatsko váš ideální cíl!
Pro Čechy je obecně velmi dobře dostupné celé pobřeží Středozemního moře, tedy alespoň pokud jde o vzdálenosti. Ovšem pokud budeme dostupnost dovolené měřit také cenou pobytu a možnostmi se zde dobře dorozumět a najíst, pak zjistíte, že právě Chorvatsko je tou nejlepší volbou.

pevnost

Zde se totiž mohou bez obav vypravit i všichni ti, kterým dělají problém cizí jazyky a nepatří k těm, kteří by se s místními chtěli domlouvat „rukama i nohama“. Chorvatština má s češtinou stejné slovanské kořeny, proto Chorvatům dobře porozumíte, a když ne vy jim, tak oni vám určitě. Navíc, do Chorvatska míří každé léto tolik Čechů, že zde hravě narazíte na lidi, kteří vám s případnou komunikační bariérou snadno pomohou.

Cestování do Chorvatska je samozřejmě velice levné. Můžete cestovat, jak je vám libo, nicméně není to daleko a tak je nasnadě využít pohodlnou, a především cenově příznivou linkovou autobusovou dopravu. Právě díky tomu, že pravidelné linkové autobusy vyrážejí na trasu každý pátek v podvečer a zastavují ve všech letoviscích na pobřeží, se nemusíte obávat pustit se do cestování na vlastní pěst bez cestovní agentury. Ubytování zde snadno seženete, ať už toužíte po nízké ceně či luxusu, a každou sobotu odpoledne se můžete vydat zpět do České republiky. Rezervovat si své místo v autobusu je proto velice snadné!

split

Středomořská kuchyně je výtečná a jistě si ji zamilujete. Nicméně pokud jste ochotni jíst pouze tradiční české jídlo, tak ani to není problém, když se ubytujete v soukromí a sami si navaříte anebo vyrazíte do některé české restaurace.
A v neposlední řadě, pokud jde o Chorvatsko, tak máte jistotu vždy krásného letního počasí a klidného azurového moře s oblázkovou pláží.