Hodinový manžel nejen na hodinu

Každý dnes už ví, že hodinový manžel není erotický přítel, ale naopak muž, který pomůže s drobnými opravami v domácnosti. Možná někteří z Vás viděli film Hodinový manžel o čtyřech kamarádech, kteří rozjedou podnikání tím způsobem, že vypomáhají v domácnostech dam. Ve filmu se neocitly v nesnázích jen domácnosti, v nichž chybí zručná mužská ruka, ale i samotné dámy, což dalo vzniknout celé řadě úsměvných situací.

Každopádně pravdou zůstává, žehodinových manželů přibývá. Dam v nesnázích je celá řada. Ženy samoživitelky, singles slečny, stárnoucí dámy, vdovy. Klientela rozhodně není nijak zanedbatelná. Nejsou to ovšem jen dámy, které potřebují vypomoci v domácnosti. Ostatně nikde není řečeno, že by žena nemohla být zručná. Je celá řada žen, které nouze naučila poprat se s vrtačkou a kladivem. Na druhou stranu často jsou to i muži, kteří si nevědí rady s výměnou žárovky. Intelektuálové, ajťáci jsou nejčastějším příkladem. Ovšem není rozhodně výjimkou, že i muži pracující jako řemeslníci nechávají domácnost zanedbanou přesně podle pořekadlakovářova kobyla chodí bosa.
 

Služba k nezaplacení

Určitě je dobře, že služby hodinových manželů existují. Dříve zoufalé ženy uháněly zručné sousedy, pro které bylo velmi obtížné říci ne.

Kde je najít? Samozřejmě v současné době především na internetu. Pokud budete potřebovat navrtat police nebo garnýže, můžete si toho pravého pomocníka najít například prostřednictvím webových stránek, které registrují hodinové manžele z celé republiky. Samozřejmě jako všude, mnoho dělají také osobní reference. Takže pokud Vaše kamarádka bude opěvovat šikovného muže, který jí doma dokázal všechno opravit, určitě se vyptejte na telefonní číslo, i když aktuálně pomocníka nepoptáváte. Ale nemůžete vědět, kdy se Vám tento zlatý kontakt bude hodit.