Hygiena je velmi důležitá

Samozřejmě hned každého napadne, že se jedná o hygienu našeho těla, což je v naprostém pořádku. Musíme o sebe dbát, abychom byli příjemní svému okolí. Ale na co se všeobecně zapomíná, že hygiena ústní dutiny. Je pravdou, že se jí nevěnovala dříve taková pozornost jako nyní, ale také je třeba se podívat na výsledky, které se ve statistikách objevují. Kdo se věnuje pravidelně a dobře hygieně zubů, tak nemá takové problémy, jako ten, kdo ji bude zanedbávat a lékařskou pomoc vyhledá až při vzniklých potížích. Péče o chrup nespočívá jen v kartáčku a zubní pastě, vyžaduje ještě další úkony.

hygietan

Jak správně čištění zubů má probíhat?
To že si zuby máme čistit alespoň dvakrát denně, ví snad již děti ve školce, ale jak, to už je horší. Ve většině případů to pořádně neumí ani dospělí jedinci. Naštěstí díky tomu se lékaři zaměřili na další specializaci, jak lidem pomoci nedělat chyby. A některé zase pro změnu odstranit nebo alespoň poradit jak naložit s danou situací. Například dentální hygiena Liberec, se skutečně zaměřila na to, jak poskytnout tu nejlepší odbornou pomoc v této oblasti. Tady se nejen dozvíme jak správně čistit chrup, ale co k tomu bude nejvhodnější a jak nejlépe postupovat.

Co je jejím účelem?

  • Naučit, jak předcházet vzniku onemocnění v ústní dutině.
  • Správně používat zubní kartáček a další zubní prostředky na čištění zubů.
  • Naučit jak zacházet se zubní náhradou a jak ji dobře čistit.
  • Starat se správně o své dásně.
  • Dále odstranit všechny faktory, které vyvolávají onemocnění, což je zubní plak a zubní kámen.
  • Určit postup léčby při zdravotních potížích.

zuby

Zubní prevence je velmi důležitá

V podstatě my sami jsme zodpovědní za svůj zdravotní stav. Za mnohé vzniklé potíže si skutečně můžeme sami. Zubní prevence by se neměla nikdy podceňovat, stejně tak jako dentální hygiena, která má především preventivní a zároveň léčebný charakter. Odborný pracovník může snadno odhalit příčiny vzniku onemocnění a tím zabránit jejich dalšímu šíření.