Jak nepřijít na buben

Když člověk podniká a k jeho oboru náleží i cokoliv, co souvisí s přepravou vozidly nebo jinou podobnou technikou, nemívá zrovna na růžích ustláno. Ne že by to snad byla nějak zavrženíhodná branže, to v žádném případě, ale člověk, aby se nejednou přímo uzoufal nad těmi zaměstnanci.
Protože znáte to, pokud to znáte.

gps

Každý už určitě někdy přinejmenším slyšel o tom, že se dá správným stylem jízdy ušetřit palivo, že je při delších zastávkách záhodno vypínat motor, že je záhodno volit co nejkratší trasu od startu do cíle cesty. A myslíte, že na to ti zaměstnanci dbají? Kdeže. Sejdou (tedy vlastně ujedou) šéfovi z očí a rázem je jim nějaká ta úspornost neznámým pojmem. A to ještě kdo ví, jestli tu naftu tajně nekradou, když vědí, že nebudou na cestách přistiženi.

Každý zaměstnanec ví, že je třeba užívat ona vozidla a další techniku tak, aby dlouho vydržela, aby nedocházelo ke zbytečnému opotřebovávání, poškozování a dalším škodám. Ale jaká je realita? Co šéf nevidí, to je jim jedno, protože z cizího krev neteče.
A ještě mají takoví zaměstnanci nejednou tu drzost žádat proplácení přesčasů, když se vrátí z jízdy později, než měli. A přitom je nejednou víc než pravděpodobné, že přijeli pozdě kvůli nějakému melouchu v pracovní době a s technikou zaměstnavatele.

Jenže co naděláte, když takové jezdící šoféry nebo obsluhu strojů rozesetou po vlastech českých a nejednou i nečeských zkrátka nelze osobně uhlídat?
Pak už zbývá jedině možnost zkusit štěstí a vsadit na sledování vozidel nějakou sofistikovanou metodou. Něčím jako je RMC. Což je způsob, jak moci měřit spotřebu paliva, vyhodnocovat styl jízdy, produktivitu práce a tak dále, jak přes GPS sledovat, kde se to které vozidlo právě nachází, a případně ho i chránit před odcizením.
Díky tomuto zázraku tak šéf kdykoliv ví, kdy se kde jeho technika vyskytuje a jak pracuje, a to aniž by musel být osobně při tom. Tímto systémem vše dálkově monitoruje, sbírá a vyhodnocuje parametry, ví kdykoliv o čemkoliv, co se jenom kolem jeho techniky šustne.

sledování

A to se to potom podniká, když zaměstnanci pracují a nepřikrádají si, protože nemohou! Protože by byli přistiženi, i kdyby byl šéf za horami, a nevykroutili by se z toho.
Díky RMC lze podnikat daleko efektivněji. A klidně i ty nejlepší zaměstnance adekvátně odměnit a s těmi špatnými se prostě rozloučit.