Jak se obléknout letos v zimě?

 Letošní zima přinese do světa módy mnoho (i praktických) novinek, které jistě stojí za to zakoupit do svého vlastního šatníku. Nebojte se experimentovat, letošní zima nebude typická, ale spíše výstřední.

1.       Volnější kalhoty (zvony, culottes…)
 Bohužel špatná zpráva pro ženy a dívky menšího vzrůstu, protože letošní zimě budou vládnout zkrácené kalhoty volnějšího střihu, jako jsou právě culottes, s kterými jsme se v ČR mohli setkat již loni. Mají široké nohavice, které k tomu všemu končí těsně nad kotníky, proto jsou pro menší ženy zcela nevhodné. Obdobná charakteristika by se dala použít i pro zkrácené zvony, které přišly do módy již letos na jaře.

2.       Dlouhé kabáty a šaty
 Letošní sezóna nepřeje prťavým. V módě totiž budou i šaty přes kalhoty a dlouhé kabáty. Šaty jsou nejenom praktické, ale v jednobarevné variantě vypadají úžasně! Dlouhý kabát může skvěle zvýraznit vysokou a štíhlou postavu a nemusíte se bát být i trochu kreativnější, protože rozhodně nic nezkazíte i nějakým odvážnějším vzorem.

3.       Protichůdné trendy
 Jsou módní trendy, které si tak trochu “protiřečí“ – neuděláte totiž chybu ani, když zvolíte pánský kostým, ale ani květinovými vzory. Při volbě kalhotové kostýmu musíte vkusně vybírat doplňky, zároveň je podstatný i vzor samotného kostýmu, protože pamatujte, že ne každý vzor se hodí ke každému typu postavy. Květinový trend ještě “dojíždí“ z podzimní sezóny, přesto se nemusíte bát ho zvolit téměř na vše, k čemu se Vám barevně hodí (většinou spíše pastelové a jemnější, mírnější barvy), aby nevznikl zbytečný dojem lacinosti.

4.       Látkou roku je samet
 Už od jara se začínají v obchodech množit kusy zboží, která jsou vyrobena ze sametu, proto ne nadarmo bych ho nazvala látkou roku. Ve fantazii se meze nekladou, proto ho lze skvěle využít jak k jednodušší vizáži, tak se do něj obléknout téměř celá. Dámy s drobnější a štíhlou postavou se nemusí obávat ani jednobarevných sametových šatů, které s těmi pravými doplňky mohou vypadat naprosto dokonale.

5.       Péřovky
 To nejlepší na konec – do módy se dostaly mohutné péřové bundy, spíše sportovního ražení. V tomto případě móda skvěle snoubí praktičnost, pohodlnost a zároveň něco ležérnějšího. Bundu si můžete vzít i k formálnějšímu oděvu, ale vyvarujte se zbytečných vzorů a doplňků – zlatým zdobením začínaje a šílených vzorů konče.