Jak zvítězit nad klimakteriem

Každý člověk je jiný, a proto ani klimakterium s následnou menopauzou neprobíhá u každého stejně bouřlivě. Záleží na celkovém zdravotním stavu, dosavadním životním stylu a svou roli hraje i genetika. Dá se vycházet z toho, že jak prožila tuto dobu matka, obdobně by to mohlo být u mne.
Šťastnější z žen pouze zaznamenají, že přestaly menstruovat. Ty méně šťastné se potýkají s rozličnými typickými příznaky . Nejméně šťastná skupinka musí vyhledat lékařskou pomoc a užívat hormonální substituční terapii, při které jsou chybějící estrogeny dodávány formou tabletek. Není však vhodná pro každou ženu a nese s sebou svá rizika.
jetel luční

Jelikož se tento problém týká každé ženy, existuje spousta rad a doporučení, která je možné v boji s tímto obdobím vyzkoušet. V neposlední řadě je k dispozici na trhu nepřeberné množství přírodních doplňků stravy, s jejichž výběrem pomůže buď lékař či ochotná lékárnice.
· Ploštičník hroznatý, který je obsažen v řadě přípravků, působí jako fytoserotonin. Je účinný proti návalům pocení, a především zlepšuje psychický stav
· Červený jetelje známý svým obsahem fytoestrogenů, které jsou velmi podobné ženskému estrogenu
· Šalvějový čaj si chválí ženy pro jeho účinky proti pocení
· Sojové bobyobsahují hodnotné fytoestrogeny isoflavony, proto je zařaďme do jídelníčku
· Důležité je přijímat i dostatečné množství fosforu obsaženého v zelené listnaté zelenině a mořských řasách
· Doporučuje se strava bohatá na bílkoviny a zeleninu, vitamíny řady B, vápník, fosfor a vitamín D
vyhřívání se na slunci
Dobré je vyvíjet fyzickou aktivitu, která je nám příjemná. Může jít o plavání, turistiku, skupinová cvičení, cykloturistiku či pravidelné delší procházky s naším čtyřnohým miláčkem.
Mějme na paměti, že klimakterium není nemoc. Je to životní období, kterým je třeba projít. Ne každé bylo dáno, dostat se na své životní cestě až sem.

5.0
02