Jak zvítězit nad klimakteriem

Každý člověk je jiný, a proto ani klimakterium s následnou menopauzou neprobíhá u každého stejně bouřlivě. Záleží na celkovém zdravotním stavu, dosavadním životním stylu a svou roli hraje i genetika. Dá se vycházet z toho, že jak prožila tuto dobu matka, obdobně by to mohlo být u mne.
Šťastnější z žen pouze zaznamenají, že přestaly menstruovat. Ty méně šťastné se potýkají s rozličnými typickými příznaky . Nejméně šťastná skupinka musí vyhledat lékařskou pomoc a užívat hormonální substituční terapii, při které jsou chybějící estrogeny dodávány formou tabletek. Není však vhodná pro každou ženu a nese s sebou svá rizika.
jetel luční

Jelikož se tento problém týká každé ženy, existuje spousta rad a doporučení, která je možné v boji s tímto obdobím vyzkoušet. V neposlední řadě je k dispozici na trhu nepřeberné množství přírodních doplňků stravy, s jejichž výběrem pomůže buď lékař či ochotná lékárnice.
· Ploštičník hroznatý, který je obsažen v řadě přípravků, působí jako fytoserotonin. Je účinný proti návalům pocení, a především zlepšuje psychický stav
· Červený jetelje známý svým obsahem fytoestrogenů, které jsou velmi podobné ženskému estrogenu
· Šalvějový čaj si chválí ženy pro jeho účinky proti pocení
· Sojové bobyobsahují hodnotné fytoestrogeny isoflavony, proto je zařaďme do jídelníčku
· Důležité je přijímat i dostatečné množství fosforu obsaženého v zelené listnaté zelenině a mořských řasách
· Doporučuje se strava bohatá na bílkoviny a zeleninu, vitamíny řady B, vápník, fosfor a vitamín D
vyhřívání se na slunci
Dobré je vyvíjet fyzickou aktivitu, která je nám příjemná. Může jít o plavání, turistiku, skupinová cvičení, cykloturistiku či pravidelné delší procházky s naším čtyřnohým miláčkem.
Mějme na paměti, že klimakterium není nemoc. Je to životní období, kterým je třeba projít. Ne každé bylo dáno, dostat se na své životní cestě až sem.