Jaký vybrat obal na mobil Xiaomi

Ať už vybíráte mezi obaly na mobil Xiaomi https://www.modnimobil.cz/obaly-na-mobily-xiaomi-375 nebo Samsung, Huawei, Doogee, či jiného výrobce, musíte volit z pestré nabídky nejrůznějších materiálů. Jaké jsou na trhu nejčastější?

černý obal

Z jakého materiálu se vyrábí

Kůže – nejdražší a velmi elegantní způsob, jak vyrobit kryt na mobil. Hodí se pro prestižní, zejména firemní zakázky, mnoha lidmi je však kritizován jako neetický, kvůli němuž musí být usmrcována zvířata.
Koženka – náhradou kůže je dnes tzv. umělá kůže – koženka. Nejčastěji se s ní setkáte v podobě pouzder ve tvaru knihy (flip) a také se řadí k nejoblíbenějším. Výhodou je praktičnost ve spojení s neotřelým designem, poskytuje mnoho barevných a vzorových variací a především vynikající ochranu telefonu před poškozením při pádech.

Silikon – může obepínat přístroj z jedné strany (zezadu) nebo z obou stran a plní funkci ochrany podobně jako koženková pouzdra. Snadno se nasazuje, je trvanlivý a velmi levný. Pouze však kopíruje tvar telefonu a nelze jej využít jako stojánek.
Sportovní – speciální sportovní návleky vyrobené v kombinaci plastu, pryže a textilu jsou určeny pro různé pohybové aktivity a navlékají se na ruku, kde přístroj nepřekáží při běhu, jízdě na kole, bruslích apod.
TPU – materiál určený pro outdoorové aktivity nebo pro pracovní využití v exteriéru (stavební profese, přepravní společnosti, zemědělství atd.) Jde o plast s výztuhou ze skleněných vláken, který je velmi pevný a odolný proti nárazu. Své vlastnosti neztrácí ani v mrazu.

červený obal kniha

Textilní – obvykle se jedná o textilní sáčky se šňůrkou na zavěšení a jde spíše o vyjádření recese nebo osobitého stylu, než o zabezpečení přístroje před pádem a poškozením. Pokud je však mobil ukryt v kabelce nebo v nějakém jiném zavazadle, pak svůj účel splní.
Voděodolné – plně vodotěsná pouzdra jsou ideální volbou pro pobyt u moře na pláži, ale ještě více jej ocení vodáci plující po řekách. Mohou tak využívat většinu důležitých funkcí, jako je navigace, vodácká kilometráž, mapové podklady s odkazy na nebezpečná místa, profily jezů, stav vody na vodočtech, tábořiště, zajímavá místa v okolí řek a mnohé další.