Ježdění zdar

Člověk má od pradávna pud k tomu, aby ovládal zvířata a koně jsou pro něj symbolem ušlechtilosti a síly. Tato zvířata mají v sobě opravdu něco krásného, co vás pohltí. Pokud jste se práv i vy zamilovali do trávení času po boku tak obrovského a dynamického tvora jako jsou koně, tak jste zde na správném místě. Jak jistě víte, tak se říká, že pohled na svět je nejkrásnější ze hřbetu koně a je to pravda! Není totiž nic více odpočinkového, než si vyrazit do přírody a totálně si vyčistit hlavu tím, že široko daleko neslyšíte nic jiného než šumění lesa a zvuk toho, jak kopyta doráží na zem. Je to naprostý klid a vy máte pocit, že se vznášíte. Takže jestli i vy máte pomalu ale jistě po krk toho, jak chodíte z práce vystresovaní a svoje problémy pak přenášíte na celou domácnost, tak by rozhodně stálo za zvážení, jestli by i pro vás nebyl tento sport tím pravým ořechovým na celkovou regeneraci těla i mysli.
roztomilý kůň
Samozřejmě tento koníček není jen tak. Je nutné říci, že je také poměrně dosti finančně náročný a to především vybavení pro vás, ale hlavně pro koně samotného. Sedla a to už westernová sedla či ta anglická, nejsou opravdu nic levného, ale je velmi důležité pořídit takové, které vašemu koni bude sednout takzvaně jako ulité, neboť jinak byste mohli bez ustání řešit všelijaké otlačeniny a v horším případě i poranění páteře a to není nic příjemného jak pro samotné zvíře, tak ani pro vás a jsou s tím spojeny další výdaje a to že výdaje za veterináře u takto velkých zvířat nejsou opravdu žádná sranda.
sedlo na koni
Kromě vybavení hmotného budete potřebovat také nějakou tu fyzickou zdatnost do začátku, neboť práce okolo koní není vždy jednoduchá a rozhodně není pro nějaké padavky, které neudrží ani lopatu s hnojem. Věřte však, že je to sport, který vás celého pohltí a už nikdy nepustí, tak se ničeho nebojte a nechte se unášet na hřbetu koní.