Nákupy v zahraničí

Mnoho lidí se opravdu již samo přesvědčilo o tom, že v zahraničí se dá mnoho věcí koupit levněji. Ti, kteří bydlí v příhraničních oblastech, do zahraničí jezdí často a nakupují zde potraviny, které jsou levnější nebo kvalitnější, než v tuzemsku. Do Rakouska či Německa to skutečně není autem daleko ani z Prahy, natož z oblastí bližších hranicím. Nákup oblečení, ale i potravin, se ta může vyplatit.

Jistě jste už i vy narazili na články nebo rozhovory o rozdílné kvalitě zboží v tuzemsku i v zahraničí. Mnoho potravin, ačkoli má stejného výrobce, má rozdílnou chuť a rozdílné složení. Pokud chcete lepší kvalitu nebo lepší cenu, zkuste také zajet do nějakého supermarketu v zahraničí a přesvědčte se o tom sami. Samozřejmě, že nemluvíme například o horských nebo jiných turisticky významných oblastech, kde lze očekávat přirážku.

Věřili byste, že se může vyplatit jet na nákupy do zahraničí dokonce i letecky? Nahrává tomu vznik a rozšíření nízkonákladových leteckých společností, díky nimž můžete letět do například do Londýna či Paříže za méně, než 2000,- Kč. Nakoupíte si tak oblečení, které v Čechách v obchodech ani nenajdete a i když ano, tak mnohem dráž. Samozřejmě, že se nevyplatí cestovat kvůli pár tričkám, ale počkejte si na chvíli, kdy toho budete potřebovat více. Rozhodně se také vyplatí nákup dětského oblečení, kdy vyrazíte na nákup hadříků například na celou sezónu.

Lákají vás už nyní nákupy v zahraničí? Nevíte ale, kam se přesně vydat? Nejoblíbenější destinací je Vídeň a její outlet centrum. Nebo vyzkoušejte Drážďany, které se stávají čím dál oblíbenější hlavně v období Vánoc, kdy turisté spojí návštěvu známých vánočních trhů, s nákupy v obchodních centrech a nakupují hračky, oblečení a jiné zboží, které už v Čechách není vidět či jen za vyšší ceny. Pokud se nebojí létat, doporučujeme vám vyzkoušet Londýnská centra módy, odkud budete jistě odjíždět nadšeni.