Omlazující tipy pro zralé ženy

Dávno vám není dvacet, říkáte si, když se díváte do zrcadla? Hloupost. Jste pouze tak stará, jak starou se cítíte. A pokud do důchodu pořád ještě počítáte roky, vězte, že nejste ani příliš stará a ani příliš nepřizpůsobivá, co se krásy týče. Však se stále říká: věk je jenom číslo. Pokud si myslíte, že po čtyřicítce už nemůžete být krásná nebo elegantní, pletete se. Nejde jenom o bezchybnou pleť bez hlubokých vrásek a o to, že nesmí být vidět vaše šediny.

Vemte to z té lepší stránky; rozhodně máte mnohem více rozumu než ve dvaceti, jste klidnější, máte nadhled i moudrost. Váš zevnějšek potřebuje k rozjasnění a svěžesti jenom několik málo triků.
1.       Odlíčit
Velice důležité je, ať už vám je patnáct nebo šedesát, si každý den odlíčit make-up. Ale dokonce pokud make-up nenosíte, měly byste si očistit tvář od každodenních nečistot. Zanesené póry vytvářejí černé tečky či akné, a to rozhodně na mladosti pleti nepřidá. Čistá pleť navíc regeneruje o mnoho snadněji. Používejte jemné prostředky, které neobsahují alkohol, neboť ten pleť vysušuje.
TIP: používejte micelární vody

2.       Hlavně jemně
Ať už si nanášíte make-up nebo vysušujete pokožku ručníkem, nezapomeňte, že se vždy musí jednat o něžné pohyby. Rozhodně na kůži netlačte ani ji nedřete.

3.       Peeling
Pomáhá odstraňovat povrchové nečistoty a odumřelé kožní buňky, aby neulpívaly na povrchu kůže. Právě to způsobuje zanesenou pokožku, která potom nejenom špatně regeneruje, ale také tvoří zarudlá místa, akné nebo černé tečky. Peeling navíc zbavuje tvář šupinek a pleť je po něm mnohem měkčí a hebčí.
4.       Masáž pleti
Vaše vlastní doteky jsou mnohem důležitější než kdejaké omlazující krémy či moderní technologie na vyhlazení vrásek. Stačí jenom obyčejný denní krém a vaše prsty, které dopřejí unavené pokožce lehkou masáž.