Parketové podlahy mají své historické kouzlo

Dříve jsme se s nimi celkem běžně setkávali v zámeckých prostorách, a kdo pamatuje ještě dobu, kdy se půjčovali u vchodu velké galoše, tak se rázem rozpomene, jak se po nich krásně klouzalo. Také se parkety objevovaly v dalších reprezentativních sídlech. Na čas se od jejich pokládky upustilo, když se na trhu začaly objevovat jiné možnosti podlahových krytin. V dnešní době se ovšem opět navracíme ke starým trendům, ovšem v moderním podání. A kdo náhodou zakoupí chalupu nebo rodinný domek s tímto skvostem, tak neváhá zrenovovat a opravit prostory. Výsledná snaha se skutečně vyplatí.dřevěné parkety, které potřebují úpravu

Vybíráme parkety

Dnešní trh je připravený nabídnout různé druhy podlahových krytin. Kdo se rozhodl pro parkety, tak rozhodně nebude litovat. Přírodní materiál je komfortní a domovu vdechne jakési kouzlo, to skutečně jiný materiál nedokáže. Dřevěné parkety Yesinterier.cz jsou toho jasným důkazem. Jsou v nabídce několika možných provedení a jejich předností je jednoduchá pokládka a především velmi snadná údržba. Díky tomu, že se přece jenom jedná o dřevo, tak je třeba čas od času podlahu trochu oživit a k tomu nám postačí voskové emulze smíchané s klasickou, čistou vodou. Nejlépe se nanáší na podlahu plochým mopem, který ji rozetře po všech místech stejnoměrně. Udržuje se klasickým mytím a pokud možno s vhodnými saponáty.krásná opravená podlaha – parkety světlé

Lak nebo olej?

Každá podlaha potřebuje nějak ošetřit a zde můžeme zvolit mezi dvěma způsoby, jaký si kdo vybere, je již jen na jeho prioritách.
Lak – podlahové laky jsou vysoce odolné, tak není třeba se jich nijak obávat. Přesto mají nevýhodu, že kdybychom potřebovali opravit nějaký kousek či vyměnit parketu, tak se musíme vrhnout na celou podlahovou plochu.
Olej – naprosto ideální parťák. Díky němu se totiž může podlaha opravit pouze lokálně. Navíc plně podpoří strukturu dřeva a pomáhá i s takovou jakousi impregnací podlahy. Je pravdou, že je náchylnější na poškrábání, což by mohly způsobit drobné kamínky nebo nečistoty.