Podlaha, kterou bude každý milovat

Je pravdou, že v dnešní době se používá mnoho různého materiálu na podlahy a mnohdy vítězí lamino nebo vinyl. Ovšem musíme si otevřeně přiznat, že nad dřevo to zkrátka nemá, ačkoliv motivy, které se dají běžně zakoupit, jsou na pohled k nerozeznání od přírodního materiálu. Přesto dřevo má v sobě ukrytou jakousi sílu a vůni, že se skutečně nedá nahradit žádným jiným materiálem. Přestože dřevěné podlahy patří k nejnákladnějším, bývá zase investice do nich dlouhodobá a také snadno opravitelná, pokud se nějakým způsobem poškodí. Podlahy jako takové jsou náchylnější k poškrábání a to především pokud se zvolí měkké palubkové dřevo.
palubky se dají použít nejen na obložení zdí, ale i na podlahy

Palubková podlaha může ladit se zdí

Pokud si zvolíme palubky jako základní materiál na podlahu, tak také chybu neuděláme, ale je třeba popřemýšlet nad pevným roštem, který musí tvořit jakousi pevnou konstrukci pro pokládání palubek. Barva může být přirozeně volitelná a není to jen ve výběru samotného dřeva, ale o volbě barvy, moření nebo laku atd. Kdo miluje dřevo, tak se může stát, že pustí svoji fantazii dál a nebude omezený pouze podlahou, ale palubky pustí na zeď. Poté vznikne velmi příjemně obložený prostor. Podlahové palubkyse dají zakoupit v různých délkách a šířkách, což umožňuje širokou možnost využití.

Světlá nebo tmavá?

Světlé dřevo – patří především do tmavší místnosti, kde právě podlaha ve světlé barvě bude mít neskutečnou moc a sílu, odrážet od sebe více světla. Poté v kombinaci světlounké malby nebo světlých palubek dokáže opticky zvětšit celou místnost. Dokonce jí nebude vadit, když se pustíme do výběru tmavšího nábytku, protož jí nijak neublíží. Pokud bychom ovšem zvolili barevnou malbu, nemuselo by to mít takový efekt a bylo by to na pohled neuspořádané.
palubky položené v prázdné místnosti
Tmavé dřevo – ačkoliv může mít své nevýhody, jelikož na takové podlaze se zdá, že je všechno viditelné, tak v kombinaci světlého nábytku, přichází jakási elegance, luxus a vznešenost. Tmavá podlaha se velmi hodí na chalupy nebo chaty, kde se majitelé zaměřují svým způsobem na historický nábytek. Snad přece jenom mají takové podlahy další nevýhodu. Umístění do menší místnosti může znamenat, že ji opticky zmenší.