Pozvěte si bytového architekta

Jsou určité mezní situace v lidském životě, které lze vnímat jako iniciační. Nástup do mateřské školy, nástup do školy, první láska, zkouška dospělosti, první práce, první byt. První byt je obvykle garsoniéra, kterou si hrdý nájemce zařídí tím, co kdo daroval. Postel po starším bratrovi, pračku od kamaráda, prostě přehlídka vyřazeného vybavení, které ovšem má v dané situaci vzácnou hodnotu.

Časem si člověk pořídí větší byt a jeho požadavky ohledně vybavení se výrazně změní. Člověk se stává podstatně náročnějším. Mnozí na vybavení bytu nešetří. Kvalita a elegance pro ně jsou velmi důležité. Vždyť doma žijete se svými nejbližšími, čerpáte sílu do náročných pracovních dní. Zde se máte cítit báječně.

Nároky na interiérový design jsou stále vyšší. Proto stále více lidí využívá služeb bytového architekta. Mnoho lidí si myslí, že využít služeb profesionálního designéra znamená zříci se vlastní invence. Někteří se obávají neobvyklých estetických experimentů, které sice mohou být působivé, ale ne právě dle Vašeho gusta.
 

O svou vlastní invenci nepřijdete

Je třeba říci, že se jedná o poměrně zbytečné obavy. Každý profesionální bytový architekt si nejprve vyslechne Vaše požadavky. Jak byste si to představovali, jaký styl preferujete, jaké máte rádi materiály, barvy. Teprve na základě této konzultace začne architekt pracovat.

Je určitě důležité vědět, že individuální představy představují bernou minci při projektu. Mělo by tomu tak samozřejmě být. Pokud máte pocit, že Vámi oslovený architekt je poněkud příliš ponořen do vlastních představ, hledejte na jiné adrese.

Není to ovšem jen návrh interiéru. Bytový architekt přináší také výraznou pomoc při zařizování domácnosti. Má přehled o dodavatelích a dokáže vše zařídit počínaje objednávkou a konče samotnou instalací. Zároveň působí jako dohled nad samotnou realizací projektu.

Pokud tedy zařizujete byt nebo se chystáte na velkou rekonstrukci, věřte tomu, že investice do bytového architekta se Vám rozhodně vyplatí.