Proč se neinspirovat?

Pokud člověk někde tráví větší než zanedbatelnou část svého volného času, mělo by ho obklopovat prostředí, v němž se tento cítí dobře. Protože není nic horšího, než když je člověk nucen zdržovat se někde, kde se mu ani trochu nelíbí, kde to pro něj není dokonalé nebo to dokonce vyvolává pocity odporu, deprese, ba možná i hnusu.
Ve veřejných budovách se se stávající situací moc nadělat nedá, tady musí každý akceptovat to, co ho obklopuje, protože nemá oprávnění do něčeho zasahovat. Ale doma, to je jiná. Tam by si to měl každý zařídit tak, jak mu to nejlépe vyhovuje. Tedy podle svého.neútulná chodba.jpg
Ale to, že si člověk zařizuje byt podle svého, vůbec neznamená, že by musel spoléhat výlučně na své nápady a svoji kreativitu. Není jediný důvod, proč by se dotyčný nemohl inspirovat někde jinde. Protože třeba někdo jiný odhalil právě to, co přijde i našemu hrdinovi vhod, a proč by si měl někdo vymýšlet něco, co už bylo objeveno někým jiným?
A tak lze hledat inspiraci prakticky kdykoliv a kdekoliv. A kdo ji hledá, nejednou neprohloupí. Protože třeba i prostorám jako je chodba inspirace Skvělý domov přijde často vhod, i chodby jsou nedílnou součástí prostoru, ve kterém se lidé zdržují a kde by se měli cítit dobře.tmavá chodba.jpg
A jak má taková chodba vypadat? To vám tu osobně neřeknu. Protože by se logicky našli jak ti, kdo by s mým názorem souhlasili, tak i ti, kterým by se můj názor nemusel zamlouvat. Jsme zkrátka každý jiný. Ale nabízím vám tu možnost, kam pro inspiraci zamířit. Pokud se vám vaše chodba nezdá dokonalá a chtěli byste na ní něco změnit. Nebo pokud nějaké změny alespoň nevylučujete.
Protože i na chodbě by to mělo vypadat hezky. I pobyt na této, jakkoliv třeba krátký ve srovnání s obývacím pokojem, kuchyní či ložnicí, by měl stát za to. A proč byste si chodbu neupravili třeba i podle cizího vzoru, že? Padne-li vám tento do oka.