Půjdeme na ples!

Jistě, znáte to https://www.databazeknih.cz/knihy/desire-duo-dvakrat-a-dost-nevhodne-vzplanuti-336739 přeci z tanečních! Ale na „pravý“ ples půjdete třeba poprvé. Někteří pánové zase tuto krásnou společenskou událost několik sezón vynechali a mohou být trochu nejistí. Dámy mají většinou informací víc než dost. Obléknou krásné večerní šaty a střevíčky, zvolí vhodný účes, líčení a šperky. Doplní to některá hezká malá dámská elegantní kabelka a mohou vyrazit. A partneři, kteří je doprovází, by měli být samozřejmě dobrými společníky na úrovni!

plesové šaty

Společenské oblečení a obutí!

Obléknout se musíme rozhodně do společenského. Na ples se nechodí v džínách! Vhodné je zvolit tmavší oblek, světlejší košili a k tomu pěknou kravatu. Pozor na boty! Žádné sportovní nebo vycházkové modely. Je to nejen nevhodné, ale také se v nich špatně tančí. Obujeme společenské s tenkou koženou podrážkou. Když je na pozvánkách uvedeno „black – tie“, je nutné vzít si smoking doplněný bílou košilí a černým motýlkem. A určitě k tomu obout boty lakovky! Na cestu na společenské šaty nenavlékáme sportovní zimní bundy! To je bohužel častý nešvar. Vypadá to opravdu divně a na eleganci to skutečně nikomu nepřidá! Hodí se tmavý kabát přiměřené délky.

Přijít včas!

Slušné je přijít včas, alespoň abychom stihli úvodní předtančení. U stolu se pozdravíme se známými lidmi a představíme se těm, které ještě neznáme. Samozřejmě usadíme elegantně dámu, kterou doprovázíme. Také se jí celý večer věnujeme a nenecháváme ji opuštěnou!

nohy tanečního páru

Jsme gentlemani při tanci i u stolu!

Za samozřejmost se pokládá, že první tanec věnujeme své partnerce! K další zveme i jiné ženy, ovšem nejvíce tančíme s těmi známými, které sedí u našeho stolu. Pokud je někde blízko jejich doprovod, je slušné požádat také o jeho svolení. Pak vyzveme dotyčnou dámu k tanci. Pokud se neznáme, nezapomeneme se představit jako první! Po tanci vždy ženu doprovodíme ke stolu a za tanec slušně poděkujeme. Při zábavě vsedě u stolu si můžeme rozepnout sako. Ovšem když vstaneme, vždy ho zapínáme.

Pozor na alkohol!

Nějaká ta sklenička alkoholu k bálu patří. Měli bychom ovšem znát svou míru a být opatrní. Vyhneme se tak zbytečné ostudě. Na ples jsme se přišli pobavit, ne ztrapnit! Nezapomínáme také na to, že musíme doprovodit v pořádku domů svou partnerku!