Refinancujete hypotéku?

Někdy se stane, že si člověk půjčí peníze a následně je mu třeba dokonce do pláče. Hořekuje, lamentuje, lomí rukama, roní hořké slzy,… Prostě lituje toho, že se upsal právě k tomu, k čemu se upsal. Protože se dodatečně objevilo něco, co by mu bývalo vyhovovalo dost možná i daleko lépe.

hromada peněz

Někdy dochází k podobné situaci ve chvíli, kdy se mění úrokové sazby, někdy třeba i ve chvíli, kdy lze využít nějaký jiný, výhodnější finanční produkt, jenž dříve neexistoval nebo byl pro dotyčného jedince z nějakého důvodu nedosažitelný.
Ovšem když člověk zjistí, že má dejme tomu příliš drahou hypotéku, nemusí plakat, že se upsal těm, jimž se upsal, nemusí nezbytně až do poslední chvíle platit jako mourovatý. Protože tu existuje i možnost refinancování takové hypotéky.

Zní to učeně, ale v podstatě nejde o nic světoborného. Znamená to totiž vlastně jediné. A sice, že když člověk najde podstatně výhodnější nabídku, díky níž může ušetřit nebo si jinak polepšit, jednoduše si po skončení fixace vezme výhodnější půjčku a touto tu předchozí splatí. A namísto té původní nevýhodné splácí jinou, přijatelnější.
Důvodem pro refinancování hypotéky může být kromě již zmíněné úspory třeba i:

  • navýšení hypotéky, které dosavadní poskytovatel neumožňuje
  • změna výše nebo počtu splátek
  • změna délky splácení

Zkrátka může přijít den, kdy si dlužník uvědomí, že prve nezvolil nejoptimálnější možnost. A tak refinancuje, neboli mění jednu hypotéku za jinou. Může tak učinit tehdy, když mu skončí dosud trvající fixace, a může si tím i citelně polepšit.
Ovšem zákonitě také nemusí.

kalkulace

Protože je třeba brát v potaz vše, co takové https://www.americka-nebankovni-hypoteka.cz/refinancovani-hypoteky/ přináší. Protože se tu může objevit i leccos, co činí zdánlivě lepší nabídku ne zase až tak dobrou, respektive na tom lze dokonce i prodělat. Třeba kvůli různým poplatkům a dalším náležitostem.

A proto by měl člověk dvakrát měřit, než jednou řízne. A možná není od věci obrátit se na nějakého zkušeného finančního poradce, jenž to dokáže daleko lépe posoudit. Aby se nakonec splácející dlužník namísto úspor nedostal z deště rovnou pod okap.