Složitý svět financí

Jsme si vědomi toho, že peníze hýbou světem. Finance jsou pro nás důležité, ale pohled na ně pro mnohé z nás nepřehledný a nejistý. Podle odborníků je na celém světě okolo dvou trilionů korun. To si nedokážeme vůbec představit. Když se tato obrovská suma rozdělí mezi všechny lidi, vychází prý na jednoho téměř 300 tisíc korun. Patříte do tohoto průměru? I přes tato čísla existuje na světě  více než miliarda lidí, která nemá peníze na jídlo a hladoví.
 

Síla peněz

Finance představují obrovskou sílu a moc. Nejen že jsou nejčastější příčinou rozvodů, ale také sporů a vražd mezi lidmi. Na financích je závislý celý svět, a proto jsou kvůli nim i války. Neboť ti, co jsou bohatí, mohou měnit životy jiných. Bez financí se žít nedá, a tak ovládají každého z nás. Zdají se Vám tato slova jako z hororu? Bohužel jsou pravdivá a my všichni se musíme s penězi a jejich hodnotou nějak ve svém životě vypořádat.
 

Když nemáte žádné dluhy, jste bohatší

Lidé, kteří splácí své dluhy, musí o to více šetřit. Zadluženost obyvatelstva vzrůstá a téměř to vypadá, že bez půjček nelze žít. Jenže půjčit se dá velmi snadno, těžce se však dluhy splácí. Stačí přijít o práci nebo dlouhodobě onemocnět, dlužná částka začne rychle nabývat a nastane kolotoč, který se dá jen těžko zastavit. Proto dokážete-li žít bez dluhů, jste opravdu bohatší než se Vám zdá. Položte si se vší zodpovědností otázku, zda je skutečně nutné se zadlužovat
 

Finanční gramotnost

V oblasti financí nám nezbývá nic jiného než se neustále sebevzdělávat. Umět správně zacházet s penězi totiž patří k nejdůležitější části našeho života, kterou bychom měli ovládat. Každé rozhodnutí, které v životě učiníte, ať chcete nebo nechcete, souvisí s financemi. Je to těžké, protože podmínky všech možných finančních služeb se neustále mění, taktéž změny v zákonech, ovšem právě jejich sledování Vás může ochránit před zadlužením.