Viagru zastoupí i přírodní léky

Povědomí o Viagře se mezi lidmi rozšířilo velice rychle a výrazně tomu napomohly moderní komunikační technologie. Reklamní tažení však poněkud přibrzdily její vedlejší účinky, což také vedlo k tomu, že je v České republice, a v mnoha dalších zemích světa, předepisována lékařem. Existuje sice Viagra volný prodej, ale podstupovat toto riziko nelze nikomu doporučit. Vyjádření lékaře – odborníka – tu totiž není kvůli nesmyslné byrokratické proceduře, ale má svůj platný význam, neopatrným užíváním tohoto léčiva si můžete přivodit i velmi vážné zdravotní obtíže.

rozbalený kondom

I přes tato varování mnoho mužů hazarduje se svým zdravím, jen aby získali zpět ztracenou erekci. Takovému počínání se nelze divit, protože sex je nejkrásnějším životním prožitkem dospělých lidí a těší se na něj snad každý, kdo jeho krásu již někdy zakusil. Zbytečnému hazardu se však lze vyhnout a jít jinou cestou. Nejlépe tou, co nás dovede zpět ke ztracené harmonii, respektive vyváženému hormonálnímu procesu v našem organismu.

muž a žena

Lidské hormony tu při sexuálním vzrušení (a nejen při něm) hrají klíčovou roli. U mužů jde zejména o dostatečné vyplavování testosteronu, ale to není jen tak. K němu dochází pouze za předpokladu, že jsou muži klidní, emocionálně vyrovnaní a hlavně oproštěni od stresu. Jakmile do života zasahují stresové faktory, a může to být třeba sled několika zdánlivých drobností, v krvi bude stále kolovat přebytek stresových hormonů (zejména kortizolu a adrenalinu), a ty již nedovolí vytvářet dostatek testosteronu (nejen) pro sexuální funkce.

Chcete-li si zachovat erekci a vyhnout se syntetickým přípravkům na bázi Sildenafilu, včetně Viagry, snažte se omezit stres na minimum. Nápomocné vám k tomu jsou i některé bylinky, kterým se říká adaptogeny, rostoucí vysoko v drsné horské krajině, s vysokým obsahem živin ve svých kořenech. Patří sem například korejský ženšen, Maca peruánská, Kotvičník zemní nebo Ashwagandha.