Výběr správného make-upu

Pokud chcete vypadat s make-upem přirozeně, krásně, bezchybně a chcete okouzlit, je potřeba si vybrat ten správný!

Typ pleti

Na počátku je potřeba se nejprve správně a řádně rozhodnout, jaký typ pleti máme. Make-up totiž musí sedět perfektně. Jiný make-up totiž vybereme, pokud máme suchou pleť, jiný make-up vybereme, pokud máme smíšenou, mastnou nebo normální pleť. Zjistěte si tedy, jaký typ pleti máte Vy.


Barva

S barvou make-up je to stejné. Make-up totiž musí perfektně ladit s Vaší pletí. Tedy přesněji s odstínem Vaší pleti. Samozřejmostí je vyzkoušet tento odstín před tím, než si ho koupíte. Nikdy nezkoušejte make-up na předloktí, jak se traduje. Vždy zkoušejte odstín buď přímo na tváři a nebo alespoň na krku. Pokud vyzkoušíte odstín a zdá se Vám, že sedí, raději počkejte ještě deset minut, jak se spojí s Vaší kůží. Některé make-upy zoxidují do mírně jiného odstínu, než se na první pohled zdají.

Kryvost

Pokud máte téměř bezchybnou pleť, bude Vám stačit make-up, který má jemné krytí. Například doporučuji BB krémy. To jsou v podstatě krémy s přidaným malým množstvím rozjasňujících a barvících látek. Tyto BB krémy Vám sjednotí pleť a vytvoří tak zcela krásný a přirozený efekt. Pokud máte drobné vady na pleti, bude Vám stačit buď make-up s jemným krytím a nebo třeba i nyní oblíbené CC krémy. Ty zakryjí drobné nedostatky. Pokud však trpíte většími vadou, ať už je to akné či kruhy pod očima nebo dokonce drobné jizvičky, určitě se zaměřte na střední či vysoké krytí, právě podle potřeb Vaší kůže. Samozřejmě existují i velmi výrazně krycí make-upy, které například zakryjí i větší jizvičky či jiné nedokonalosti.


Nanášení

To, jak bude make-up působit a jak dlouho Vám vydrží záleží opět na mnoha faktorech. Nejen na tom, jaký krém či bázy pod make-up použijete, ale také na tom, jakým způsobem make-up nanášíte. Každé z nás může vyhovovat něco jiného a to konkrétně i pro každý typ make-upu. Můžete nanášet tento produkt prsty, štětci, ale také nyní velmi oblíbenými houbičkami.