Vybuchující přístroj

Už se jedná o dávnou záležitost. Na světě se objevilo nemálo případů vybuchujících telefonů od firmy Samsung, konkrétně modelu Galaxy Note 7. V těchto případech se při nabíjení baterie vznítila a následně vybouchla. Původní plán byl vrácení peněz, nakonec byly přístroje vyměňovány za nové.
omotaný telefon
Po světě byly zaznamenány desítky případů vznícení tohoto přístroje. Naštěstí pro Samsung i pro uživatele nedošlo v žádném případě k ublížení na zdraví. Docházelo ke sporům v samotné společnosti. Baterie byly totiž dodávány od dvou dodavatelů. Zjednodušeně řečeno, v Číně se prodával model s jinou baterií, než se kterou byl exportován do světa. Čína proto byla na čas jedinou zemí, kde se telefon prodával. Ve světě byl prodej pozastaven na několik týdnů, dokud nedošlo k samotnému vyřešení problému.
O telefonu
·         uhlopříčka 5,7 palce
·         cena cca 24 000 Kč
·         rozlišení 2560×1440
·         RAM 4 GB
·         fotoaparát 12 Mpx F/1.7
·         kapacita baterie 3 500 mAh
·         hmotnost 169 g
 
Problém nebylo lehké zpočátku jen tak vyřešit, poněvadž bylo zkonstruováno na 200 tisíc zařízení a přes 30 tisíc baterií. Časem se došlo k závěru, že příčinou výbuchu byla skutečně chyba baterie. Ve světě kolovaly dva typy – u jednoho se chyba týkala designové vady, docházelo k stěsnávání vnitřních komponentů a následnému vznícení, druhý typ – „opravený“ tuto chybu již neměl, ale vzhledem k tomu, že se společnost pustila do výměny velmi rychle, došlo k jiné produkční vadě, ta bohužel vedla ke stejnému konci jako u baterií prvotních.
google na smartphonu
Nyní mohou nadšenci kupovat nejnovější model, a to Samsung Galaxy S10, který je v prodeji od února 2019. Jak to zatím vypadá, nejen Samsung, ale i samotní prodejci jsou z tohoto produktu nadmíru nadšení. Můžeme doufat, že se Samsung ze své chyby poučil a že se tato chyba ze strany společnosti už opakovat nebude, jinak by ztratila své spokojené zákazníky.