Zdravé mlsání nejen pro děti

I lidé, kteří žijí opravdu co nejzdravěji, občas potřebují zahřešit něčím, co jim chutná. Pokud chcete mlsat zdravě a chcete mít na chuť připraveno něco, co vám pomůže zahnat chuť na sladké a zároveň je to zdravé.

sušené ovoce

Sušené ovoce

Sušené ovoce je vhodné pro každého, od dětí po seniory. Teda chce to mít trochu kvalitní zuby. Sušené ovoce má spoustu vitamínů a obsahuje cukry vhodné pro naše tělo. Sušené ovoce je vhodnou variantou mlsání nebo zdravé svačinky třeba i pro mladší děti. Pokud máte na zahradě dost ovoce, pak klidně nasušte přes léto přebytečné ovoce, které by se jinak nevyužilo a udělejte si zásobu na zimu. Pokud nemáte tu možnost, pak můžete sušené ovoce kupovat, koukejte se však po složení, sušené ovoce bývá často plné přidaného cukru a siřičitanů. Vhodné je třeba ovoce sušené mrazem. Jedná se o metodu, kdy je ovoce či zelenina zmraženo prudkým mrazem a tím pádem je vysušeno, se zachováním vitamínů.

Zdravé krekry

Pokud máte chuť na menší svačinu a chcete si dát něco zdravého a zároveň výživného, co si nemusíte vyčítat, dejte si zdravé žitné krekry, které mají minimum kalorií a navíc jsou celozrnné. Jsou také skvěle křupavé a třeba se sýrem cottage jsou opravdu chutné. Přidat si můžete třeba okurku a papriku.

zdravé suchary

Zdravé sušenky

Zdravě můžete upéct třeba i sušenky. Tedy, pokud je osladíte tak nebudou úplně nejzdravější, pokud však netrváte na sladké chuti, pak si klidně dejte sušenky slazené pouze ovocem. Třeba datle či datlová pasta umí osladit opravdu dostatečně. Zkusit můžete třeba i banánové sušenky bez cukru, které jsou vhodné především pro děti. Sladit můžete třeba i přírodními sladidly, jako je javorový sirup či třeba již zpracovaná paela, která je o trochu zdravější, než cukr. Samozřejmě žádný cukr není dlouhodobě vhodný, avšak občas neuškodí, dbejte však na správnou formu cukru a vyhýbejte se levným náhražkám a řepnému cukru.

Posted in Nezařazené