Stolní brusky nejsou určené jen pro kovy

Když se rozhodnete vybavit si svou dílnu opravdu kvalitním a praktickým vybavením, neměli byste zapomínat i na brusku. Ta je mnohdy základním zařízením, díky kterému je možné provádět dokončovací operace nejenom u kovových materiálů, ale především u těch dřevěných. Ačkoliv stolní kotoučová bruska má určitá omezení a není tak praktická, pokud jde o obrábění a dokončování dřevěných materiálů, je nutné mít o tomto zařízení ponětí a vědět, kde jej můžete za výhodné ceny pořídit, když jej budete potřebovat. I přes značná omezení, která tohle zařízení má, je možné říci, že jde o velmi praktické nářadí, které se bude ve vaší dílně hodit. Je však k diskuzi, zdali nebude vhodnější zainvestovat do kombinované brusky, která umožnuje dokončovat obrobky mnohem praktičtějšími způsoby než je tomu u této kotoučové varianty.

kotoučová bruska

Pro specifické požadavky naprosto ideální

Je zřejmé, k čemu se bude tohle zařízení využívat, když půjde o obrábění nebo dokončování kovů. Tam jsou jemné práce s dokončovacími kotouči zcela běžné, avšak jak je to v oblasti dřevě? Pokud jde právě o dřevo, najde tohle zařízení využití coby prostředek ke konečnému leštění obráběné součásti. Důvodem pro to je i samotné dodání zařízení, které se dodává s následujícím příslušenstvím:

  • Držák pro realizaci rovné hrany
  • Lupa pro pohodlné zvětšení hůře viditelných detailů
  • Lešticí kožený kotouč určený k dokončovacím pracím
  • Brusný kámen, který najde uplatnění při ostření nástrojů
  • Podpěrné rameno pro vyšší tuhost pohodlí při práci
  • Pro instalaci je k dostání také instruktážní DVD, kde se dozvíte všechny zásady ohledně uvedení zařízení do provozu


broušení
Jak vidíte, dodávka je opravdu kompletní, a bude se tedy plně vyjímat v jakékoliv dílně, která se zabývá zpracováním dřeva, ale třeba i kovů. V každém případě se ujistěte, že vámi kupované zařízení disponuje možnosti změnou výstupních otáček, neboť bez by zařízení nemohlo být kompletní.