Místo, kde vás Dračí hory pohltí


Přírodní atrakce, kterou najdeme na jihu Afriky, Kaňon Blade River, je třetím největším kaňonem na světě. Jeho hloubka je ohromujících osm set metrů. Výhled do kaňonu Blade River pak sám vytváří dramatickou pitoreskní skalní scenérii. Pokud se vyšplháte na vyhlídku nazvanou Tři rondavely, budete zcela jistě tajit dech. Na tomto místě pochopíte, proč staré legendy vypráví o tom, že právě zde otevřely zdejší Dračí hory svůj chřtán, aby pohltily každého, kdo by je chtěl překonat a přejít z jednoho konce na druhý.

kaňoň


Tam, kde řeka zapracovala


Geologové se domnívají, že kaňon nejspíše vytvořila eroze, kterou způsobovala řeka Blade před více než dvěma sty milióny let. Dojem těchto Dračích hor zároveň dotváří jejich červený pískovec, který je nahlodaný erozí. Shora to vypadá, jako by byl celý masív kaňonu postavený z dětských kostek. Jako dokonalá dekorace a současně působivé pozadí k tomuto kaňonu vytváří stále zelený prales, kterým je pískovec na mnoha místech porostlý.

hory


Zlatokopecké území


V okolí kaňonu Blade River se též nachází zlatokopecké území. Tato oblast je protkána mnoha říčkami a potoky. Přívalové vody, které se tímto místem hrnuly v období dešťů, zde vytvářely po miliony let erozi. Po celé miliony věků se zavrtávaly stále hlouběji a hlouběji do nitra hor. A tam, kde se setkávají dva druhy horniny, nebo tam, kde se nacházela nějaká přirozená propadlina, padají prudké říčky a potoky střemhlav dolů. Někdy se řítí přímo ze skal, někdy ve skalních kaskádách. Celý tento pohyblivý obraz vytváří ohromující podívanou. Celé toto území je dlouhé necelou stovku kilometrů, vyskytuje se zde však vodopádů bezpočet. Některé z nich je možné obdivovat po celý rok, některé pouze v období dešťů, které zde vládne. Nejznámější z těchto vodopádů jsou potom Lisabon, Berlin a Mac Mac.

Místo, kde vás Dračí hory pohltí
Ohodnoťte příspěvek